Genel

1 haftada gözaltına alınan 182 kişiden 13’ü tutuklandı

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, kentte huzur ve güvenin sağlanması amacıyla bir haftada yapılan çalışmalar kapsamında 182 şahıs gözaltına alındı. Şahıslardan 13’ü tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre; Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kentte huzur ve güvenin devamlı hale gelmesi için 4-11 Nisan tarihleri arasında kent genelinde uygulama ve operasyonlar gerçekleştirildi. Suçluları yakalama ve suçu önlemek amacıyla gerçekleştirilen operasyon ve uygulamalar kapsamında 182 şahıs gözaltına alındı. Adli makamlara sevke dilen 182 kişiden 13’ü tutuklandı.
Bu arada gerçekleştirilen operasyon ve uygulamalarda; 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 13 adet tüfek fişeği, 2 adet ruhsatsız tabanca, 11 adet tabanca fişeği, 4 adet tabanca şarjörü, 2 Adet Kurusıkı Tabanca, 8 adet kurusıkı tabanca fişeği, 1 adet Zülfikar tabir edilen kılıç, 2 adet çalıntı cep telefonu,  4 adet okey takımı ve 110 TL kumar parası, 58 adet bandrolsuz sigara, 1 Adet Çalıntı Samsung Marka Tablet, 1 Adet Çalıntı Bisiklet, 440 TL Çalıntı Para, 2 Adet Çalıntı Demir Korkuluk ve Trafo Kapağı, 0,53 Gr Metanfetamin maddesi, 1,72 Gr Bonzai maddesi ve 452,9 Gr Eroin maddesi ele geçirildi.

Osmaniye’de huzur ve güvenin devamı için Asayiş Şube Müdürlüğü’nce yapılan çalışmaların aralıksız ve tüm hızıyla devam edeceği bildirildi.

Ali Celal KAYMAK