172 Kişiden 7’si Tutuklandı

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince 16 Mayıs – 23 Mayıs 2022 tarihleri arasında kentte huzur ve güvenin sağlanması amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında 172 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

 Şahıslardan 7’si adli mercilerce tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre; İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kentte huzur ve güvenin devamlı hale gelmesi için son bir haftada kent genelinde uygulama ve operasyonlar gerçekleştirildi. Suçluları yakalama ve suçu önlemek amacıyla gerçekleştirilen operasyon ve uygulamalar kapsamında gözaltına alınan 172 kişiden 7’si tutuklandı.
Bu arada gerçekleştirilen operasyon ve uygulamalarda; 1 adet çalıntı araç, 1 adet hacizli yakalamalı araç, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 4 adet ruhsatsız tabanca, 99 adet tabanca fişeği, 5 adet tabanca şarjörü, 1 adet kurusıkı tabanca, 14 adet kurusıkı tabanca fişeği, 3 adet çalıntı bisiklet, 4 adet çalıntı motosiklet, 2 adet çalıntı elektrikli bisiklet, 1 adet bıçak, 15 TL kumar parası, çok sayıda çalıntı demir korkuluk, 1 çuval çalıntı patates, 1 adet çalıntı televizyon, 6,14 gram eroin, 0,86 gram esrar ile 0,59 gram metamfetamin ele geçirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nün Osmaniye halkının rahatı ve huzuru için çalışmalarınadurdurak bilmeden devam etmekte olduğu bildirildi.

ÖMER ALİ TURUNÇ