23 NİSAN BAYRAMINI COŞKU İLE KUTLADIK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemizin her yanında olduğu gibi Osmaniye’de de coşkuyla kutlandı. 

Salih Bahçeli İlkokulu’nda düzenlenen kutlama programına Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Karabulut, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Vali Yardımcıları Ömer Faruk Günay ve Adem Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende, Salih Bahçeli Okul Müdürü Ömer Benli günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Okul Müdürü Benli, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan 1920’de Türk Milletinin geleceği yolunda attığı adımlardan biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. Yıldönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak için toplanmış bulunuyoruz. Bu güzel günü, biz ve dünya çocuklarına armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum. Bayramımız kutlu olsun”dedi.

        İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ise yaptığı konuşmada, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, “Milli tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 23 Nisan 1920 günü, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarih ile başlayan büyük değişim 29 Ekim 1923’de Cumhuriyet’in ilanıyla taçlanarak Türk Milletinin ufku açılmıştır. Büyük Atatürk ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920’de bu Yüce Milletin geleceğinin teminatı olan evlatlarımıza Çocuk Bayramını armağan etmiş ve bu yönüyle eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Bizler de gözbebeğimiz çocuklarımıza, onların 21. Yüzyıl dünyasından geri kalmaması adına, bütün çalışma arkadaşlarımızla, öğretmenlerimizle ve velilerimizle rehberlik etmeye gayret ediyoruz. Sevgili Çocuklar, Büyük Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisin açıldığı günü bayram olarak armağan etmesi elbette ki siz değerli çocuklarımıza olan sevgisinin ve güveninin neticesidir. Fakat bunun yanı sıra sizlere büyük ve güçlü bir misyon yüklediğinin de en önemli göstergesidir.

Akıl ve bilim ışığında sorgulayan, araştıran, içinde yaşadığımız çağı okuyan ve en önemlisi tarihi kahramanlıklarla dolu ecdadından aldığı cesaretle geleceğe emin adımlarla koşacak olan sizler olacaksınız. Güzel yarınlarımızın mimarları, yarının büyükleri olarak sizlere inancımız sonsuzdur.”diye konuştu.

        Açılış konuşmalarının ardından Salih Bahçeli İlkokulu 4. sınıf öğrencileri Zeybek Gösterisini sundular. Salih Bahçeli İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Ali Yolcu’nun okuduğu “Hoş geldin 23 Nisan” isimli şiirin ardından Ana Sınıfı öğrencileri ront gösterilerini sergilediler. Programın devamında Salih Bahçeli İlkokulu 4. Sınıf Emir Taha Koç “Egemenlik Ulusundur” isimli şiiri okudu, daha sonra 4 sınıf öğrencileri “Ay Yıldızlı Bayrağım” isimli gösterilerini sergilediler. Kutlamaların devamında ana sınıfı öğrencileri sandalye kapma yarışması yaptılar. 3. sınıf öğrencilerinin Kafkas Halk Oyunları gösterisinin ardından 4. Sınıf öğrencilerinden oluşan koronun “Atatürk Çocukları” isimli şarkıyı söylemesiyle program son buldu. Program sonunda açılan Türk Bayrağını Vali Yılmaz ve protokol mensupları çocuklarla birlikte dalgalandırdılar.

        Kutlamaların sonunda Vali Dr. Erdinç Yılmaz, programı hazırlayan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Valilik basın