ACAR: “OSMANİYE’DE HİÇBİR TESİS KAPALI OLMAYACAK”

Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, düzenlediği basın toplantısında basın mensupları ile bir araya geldi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ndeki (OKÜ) Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün Genç Ofis Otağı’nda gerçekleşen kahvaltılı basın toplantısındabasın mensupları ile tanışan Acar, Osmaniye’de spor tesisleri adına yapılacak projeler hakkında bilgiler verdi. Osmaniye’deki görevine 3 ay önce başladığını belirten Acar, şehre çok çabuk adapte olduğunu, kendini evindeymiş gibi hissettiğini söyleyerek, Osmaniyelilerin yakın ilgisinden de memnun olduğunu ifade etti. Osmaniye’ye hizmette artı değer katmak için çalıştıklarını vurgulayan Acar, “Bu şehre çok artı şeyler katmak için buradayım. Tabii bunları yaparken tek başımıza yapma şansımız malumunuz yok. En çok destek alacağımız, en çok danışacağımız, bazen bizim gözümüz, kulağımız olan siz değerli basın mensupları olduğu için sizlerden çok fazla yardım bekliyorum. Çok fazla desteğinizi bekliyorum, sonuçta bu şehir hepinizin. Bu şehirde yaşayan bir insan olarak her ne kadar buralı olmasam da ne kadar çalışırız, ne kadar kalırız bilmiyoruz, ama kaldığımız süre zarfında 7/24 çalışacak şekilde buradayız. Onun bütün hazırlıklarını yaptık. Geldiğimiz günden beri inanıyorum ki; şehirde böyle bir hareketlilik, spor manasında olumlu dönüşlerden dolayı bunu rahatlıkla söylüyorum” dedi.

HİÇBİR TESİSİMİZ KAPALI OLMAYACAK

Osmaniye’ye hizmet için gece gündüz demeden çalışmalar yürüttüklerini belirten Sedat Acar, “Bütün testleri açık tuttuk. Kapalı yazan tesislerin üstündeki kapalı yazılarını kaldıracağız. Hiçbir tesisimiz kapalı olmayacak. Yaş sınırını kaldırdık. Her yaştan insan bizim tesislerimizden gelsin, faydalansınlar. Kendi çalışma arkadaşlarım da dahil sahada olacaklar. Gelemeyenlerin biz ayaklarına gideceğiz. Yarınlarda göreceksiniz inşallah, devletin sunmuş olduğu imkanlar dahilinde Allah nasip ederse belli mahallerde alanlar oluşturabilir miyiz? Bize gelemeyen çocuklarınıza orada spor yaptırabilir miyiz? İşte yeni yeni tanıtımlarını yapıyoruz. Kendi tesislerimizde eğitmenlerimizin nezaretinde, sporları başlatıyoruz” diye konuştu.

Diğer yandan sporun bilinçli yapılmadığı takdirde sakatlıklarla karşı karşıya kalınabileceğini vurgulayanSedat Acar, “Yaşınıza göre, vücut yapınıza göre birçok şeyi bilmezseniz, yüklemeyi ayarlayamazsınız, dinlenmeyi ayarlayamazsınız. Bu bilinçle, eğitmenler nezaretinde tesislerimizde spor yapılacak ve bu eğitmenlerimizin çoğu milli takımlar düzeyinde, kendisini ispatlamış sporun içerisinden gelen insanların olmasını bilimsel noktadan birçoğu BESYO mezunu, beden eğitimi mezunu. Bir şey yaptığınız zaman, bilinçli yapmadığınız zaman, size olumlu noktalarınız da olumsuz dönmeye başlar. Biz o olumsuzluğu ne kadar ortadan kaldırırız? benim sizlerden istirhamım,bizim göremediğimizi ne olur bizlerle paylaşın. Olur ya bir yerde aksamamız olur ki,bu çok tabiidir. Düşünün binlerce insanla uğraşıyorsunuz. Onlarca tesisiniz var ve bunların hepsi insan odaklı. Orada da muhakkak aksaklıklar olacak. Eksiklikleri olacak. Bir şeyi yüzde yüz yapma gibi bir kabiliyetimiz olması çok zor. Dünya hayatında zaten bu mümkün değil. Benim sizlerden istirhamım da o. Yakın zamanda geldik. Bu şehre alıştık. Bu şehir de inşallah bize alıştı. Kaldığımız süre zarfında çok şeyler yapmak için irademizi koyduk ortaya. O irademiz de var. Ben özellikle Sayın Valim başta olmak üzere ilde görev yapan siyasi büyüklerimizdahil, çok büyük desteklerini aldım ve desteklerini de almaya devam ediyorum. Umuyorum bu şehir için büyük bir kazanım olacak” şeklinde konuştu.

Acar konuşmasının devamında, reklamdan ziyade iş yapacaklarını ve geleceğin teminatı olan gençleri daha sağlıklı ve güzel tesislerde geleceğe hazırlamak için mücadeleye devam edeceklerinin altını çizdi. Bu arada Şehir Stadyumu ile ilgili bir soruyu da cevaplayan Acar, çalışmaların son noktasına gelindiğini ve büyüklerin belirleyeceği bir alanda Şehir Stadyumu’nun yapılacağını söyledi. Toplantı toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Ali Celal KAYMAK