“ADIM ADIM 2023 ANLATMA VE AYDINLATMA ” TOPLANTISINDA ÖNEMLİ MESAJLAR VERİLDİ

Kadirli İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı yapıldı. Kadirli Belediyesi Devlet Bahçeli Kültür Merkezi’nde. Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuranı Kerim tilaveti ile dua edildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin en son haçlı seferi olduğunu ve ülkenin bir gecede ele geçirilmek istendiğini söyledi.

Toplantıya katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Çamlıkahve’de esnaf ziyaret yaptı.Ziyaretin ardından Yıldırım,  beraberinde MHP ilce Başkanı Alptekin Uçmak ve diğer katılımcılarla Kadirli Belediyesi’ne yaya olarak geldi.

Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan tarafından karşılanan Yıldırım, mehter gösterisini izledi.

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan’ı makamında ziyaret ederek çalışmalarında başarılar dileklerini ileten Yıldırım’a, Tarhan tarafından Karatepe kilim ve çeşitli hediyeler verildi.

Kadirli Belediyesi Devlet Bahçeli Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya geçildi.

Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuranı Kerim tilaveti ile dua edildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin en son haçlı seferi olduğunu ve ülkenin bir gecede ele geçirilmek istendiğini söyledi.

Cumhur İttifakı’nın doğduğu yerin Kızılay Meydanı, Genelkurmay’ın önü, İstanbul Boğaz Köprüsü’nün ayağı olduğunu şöyle konuştu:

“15 Temmuz gecesi devlet için, vatan için, din için, ülke için sokağa dökülerek göğsünü siperhane edenler bir tarafta. Karşı olanlar bir tarafta. O gece bir şey çıktı. Devletini, bayrağını, vatanını, ülkesini, dinini sevenler bayrağını sevenler biraraya geldi. O gece fetöden cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, bakanlık bekleyenler de biri evinde börek yedi, biri güvenli yere gitti, biri 7 kilometre uzaklıktaki yerdeydi, biri de Bakırköy belediye başkanının evinde kahve içti. Şimdi onlar birarada, bunlar birarada. Bir ayrışma oldu. Bu ayrışma göz göre göre devam ediyor. Cumhur İttifakı’nın doğduğu yer, Kızılay Meydanı’dır, Genelkurmay’ın önüdür, İstanbul Boğaz Köprüsü’nün ayaklarıdır, 250’nin üzerinde şehidimizin kanıdır.

Bununla birlikte cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi geldi. İyi ki geldi.

Günümüzde gündemiz domates, salatalık, karpuz kaç lira, biber kaça düştü, hayat pahalılığı var. Benzine zam geldi, dolar şöyle oldu, doğalgaz böyle oldu. Dünyanın konjektürel bir hadisesidir. Bunlar gelir geçer. Önemli olan eviniz güvenli mi? Evinizin içerisinde gün gelir yavan ekmek yersiniz, gün gelir bal ile kaymak yersiniz. Eğer güvenliyse. Eğer güvenli değilse eviniz. Kapınız, bacanız açıksa. Hırsız her zaman girebiliyorsa. Sizin evinizdeki balınız da, kaymağınız da, etiniz de, altınınızda hiçbir işe yaramaz. Çünkü canınız alınacaktır. Türkiye’nin bu manada bir güvenliği vardır.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Ruhi Ersoy da konuşmasında dünyanın çok önemli süreçten geçtiğini, kişisel hırsların insani değerlerin önüne geçtiği bir dönemde Türk milletinin birlik içinde bir duruş sergilemesinin her şeyden daha önemli olduğunu bildirdi.

MHP MYK Üyesi Ali Fuat Kardaş, Osmaniye İl Başkanı Yusuf Çomu ve Kadirli İlçe Başkanı Alptekin Uçmak’ın birer konuşma yaptılar.

Büyük ilgi gören toplantıya, MYK Üyesi Seçkin Odabaşı, MDK Üyesi Özmen Alp Giray Erdemir, Sumbas Belediye Başkanı Zeki Demiroğlu, AK Parti Kadirli İlçe Başkanı İsmail Oruç, AK Parti Sumbas İlçe Başkanı Erol Kaplan, bazı mahalle ve köy muhtarları, partililer ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri iştirak etti.

MENDERES ÖZAT