Genel

AĞLATAN TÖREN…”AZRA” KIZIMIZIN DİPLOMASINI AİLESİ ALDI

Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, yaptığı konuşmada, Azra ile 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde üniversite olarak 20 öğrenciyi kaybettiklerini belirterek, akademisyenlerden ve idari personelden de kayıplar yaşadıklarını söyledi. Tören sonunda Azra’nın diploması annesi Mezide ve babası Mustafa Haytaoğlu’na verildi

Antalya’da cinayete kurban verdiğimiz İletişim Fakültesi öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’nun mezuniyet diploması annesi ve babasına verildi..

İletişim Fakültesi öğrencileri, Antalya’da iki yıl önce öldürülen 21 yaşındaki Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’nun fotoğrafını göğüslerine asarak, “Azra da mezun olacaktı” yazılı pankart açtı.

Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, yaptığı konuşmada, Azra ile 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde üniversite olarak 20 öğrenciyi kaybettiklerini belirterek, akademisyenlerden ve idari personelden de kayıplar yaşadıklarını söyledi.

Vefat eden öğrencilerin isimlerinin sınıflarda yaşatılacağını anlatan Özkan, “Bu amaçla her bir öğrencimizin ismini, eğitim gördükleri fakültelerimizde bir sınıfa vereceğiz. Öğrencilerimizin isimleri, gelecek kuşaklara ilham kaynağı olacak” dedi..

Tören sonunda Azra’nın diploması annesi Mezide ve babası Mustafa Haytaoğlu’na verildi.. Allah rahmet eylesin..

MENDERES ÖZAT