Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Şehitlerimizin Aileleri ile bir araya geldi

Osmaniye’yi ziyaret eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Bahçe ilçemizi de ziyaret etti. İlk olarak Bahçe Belediyesi’ni ziyaret ederek, çalışmaları hakkında Belediye Başkanı İbrahim Baz’dan bilgi alan Bakan Derya Yanık, ziyaretinin devamında Şehidimiz Polis Memuru Şahinbey Türk ve Şehidimiz Piyade Er Hüseyin Çelik’in aileleri ile Bahçe İlçemizde bir araya geldi.

Şehidimiz Polis Memuru Şahinbey Türk’ün ailesinin evinde gerçekleşen ziyarette Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, Bahçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, siyasi parti temsilcileri de yer aldı. Ziyaret sırasında Kur’an-ı Kerim okunarak, şehitlerimiz için dua edildi.

Koruma olarak görev yaptığı aracın trafik kazası yapması sonucu 26.12.1996 tarihinde şehit olan Polis Memuru Şahinbey Türk ve 10.10.1993 tarihinde askerlik hizmetini yaptığı Bitlis Bölükyazı Köyü mevkiinde operasyon esnasında askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Piyade Er Hüseyin Çelik’in aileleri ile bir süre görüşen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı dileklerini ileterek, “İnşallah mekanları cennet, ruhları şad olsun” diye konuştu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Şehidimiz Polis Memuru Şahinbey Türk’ün annesi Pakize Türk ve Şehidimiz Piyade Er Hüseyin Çelik’in Annesi Emine Çelik’e Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

Valilik Basın