Akdeniz Kahramanmaraşlılar Federasyon Genel Başkanı Temiz Oldu

Akdeniz Kahramanmaraşlılar Federasyonu genel kurulu geçtiğimiz gün Osmaniye’de yapıldı. Federasyon Genel Başkanlığına Osmaniye Andırınlılar Dernek Başkanı Yunus Temiz seçildi.

Akdeniz Kahramanmaraşlılar Federasyonu geçtiğimiz gün Osmaniye Öğretmenevinde 9 derneğin katılımı ile olağanüstü genel kurul yaptı. Mevcut Genel Başkan Cengiz Biber’in aday olmadığı genel kurula Osmaniye Andırınlılar Dernek Başkanı Yunus Temiz’in hazırladığı tek liste ile seçimlere gidildi.

Açık oylama sonucu Genel Başkanlığa seçilen Yunus Temiz, yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi.

“Kurucu Genel Başkanımız ve büyüğümüz Cengiz Biber’e bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ben ve ekibim sorumluluğumuzun farkındayız. İnşallah devraldığımız bu bayrağı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bugünden itibaren çalışmalarımıza başlayıp, Federasyonumuzu en iyi yere getirmenin mücadelesini vereceğiz. Önceliğimiz diğer büyük kentlerdeki Federasyonlarla da irtibata geçip Konfederasyon kurmak olacak. Tüm hemşerilerimizi bir çatı altında toplamak istiyoruz.”

Genel kurul sonrası önceki genel başkan Cengiz Biber’e Yunus Temiz tarafından Karatepe kilimi hediye edilirken, İskenderun Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı Cuma Bal ise günün anısına plaket takdim etti.

Yunus Temiz Başkanlığındaki Akdeniz Kahramanmaraşlılar Federasyonu yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Yunus Temiz (Genel Başkan) Osmaniye Andırınlılar Derneği Başkanı, Akın Vural – Adana Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı, Murat Erhan – Dörtyol Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı, Cuma Bal – İskenderun Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı, Mehmet Altun – Osmaniye Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı, Faruk Yücel – Payas Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı, Alparslan Topaloğlu – Mersin/Tarsus Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı, Şenel Yücesoy – Mersin Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı ve Ahmet Kılıç – Mersi/Erdemli Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı

Ali Celal KAYMAK