“AKÜMÜZÜ TAKIYORUZ, ENGELLERİ AŞIYORUZ”

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde “Akümüzü takıyoruz, engelleri aşıyoruz” projesi kapsamında 24 engelli vatandaşa engelli araçlarında kullanılmak üzere aküleri teslim edildi.

Kadirli Belediyesi Engelsiz Koordinasyon merkezi üyeleri, kullandıkları araçların akülerinin eskidiğini ve ulaşımda zorluk yaşadıklarını kaymakamlığına bildirdiler.

Kaymakamlığın girişimiyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a ulaşıldı. Kadirli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından “Akümüzü takıyoruz, engelleri aşıyoruz” projesi kapsamında engellilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla 24 engelliye çifte 8 bin lirayı bulan 48 adet akü teslim edildi.

Kaymakam Vehbi Bakır, Engelli Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bu akülerimizin temin edilmesi finansmanının sağlanması konusunda sayın bakanımız Derya Yanık hanımefendinin çok büyük katkıları oldu. Bakanlığımızın projemizi kabul etmesi ile birlikte belediyemiz engelli derneğimizin koordinasyonuyla vatandaşlarımıza akülerimizi teslim etmiş bulunuyoruz. Bütün vatandaşlarımıza sağlıklı sıhhatli güzel bir ömür diliyorum. Devletimiz her zaman dezavantajlı vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. İlgi ve alaka gösteren belediyemize, vakıf çalışanlarımıza, bakanımıza ve bakanlığımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu İl Temsilcisi Erdal Dertli ise “Yaşamımızın kolaylaştırmak için akü desteği projesi hazırlandı. Gerçekleştirdikleri için sayın Bakanımız Derya Yanık, Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizim hayatımızı kolaylaştırdıkları için çok memnun olduk.” dedi.

Belediye Başkanı Ömer Tarhan da akülerin ulaşmasında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın önemli desteğinin olduğunu belirterek, belediye olarak çalışmaların engelli vatandaşların düşünülerek yapıldığını kaydetti.   

Fiyat olarak yüksek maliyet tuttuğundan akülerini yenilemekte oldukça zorlanan engelliler, bakanlığın seslerini duymasının ardından yeni akülerine kavuşmalarında katkıları bulunan Kadirli Kaymakamlığına, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ve Kadirli Belediyesine teşekkür ettiler.                                 Menderes Özat