Genel

“ALLAH, TOGG’UMUZUN  YOLUNU HEP AÇIK ETSİN”

Vali Dr. Erdinç Yılmaz:“Konuttan Valiliğimize kadar aracımızı kullandım. Gerçekten muhteşem bir araç olmuş, her şeyiyle süper bir araç. Konforu çok güzel, kullanımı çok güzel, çok rahat. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve bu otomobili üreten iş adamlarımız, teknik personel, mühendis ve bütün çalışanlara gerçekten minnettarız. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi devrin otomobili olmuş. Allah daha nice böyle otomobiller üretmeyi Milletimize nasip etsin. Allah TOGG’umuzun yolunu hep açık etsin” dedi.

Türkiye’nin İlk Yerli Otomobili TOGG, Osmaniye Valiliğinde Makam Aracı Olarak Hizmete Girdi

Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG, Osmaniye Valiliğinde makam aracı olarak hizmete girdi. İlk sürüşü gerçekleştiren Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Vali Konutundan Valilik Makamına TOGG ile geldi.

TOGG’un geçişini alkışlarla izleyen vatandaşlarımızı selamlayan Vali Yılmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımızın devrin arabası dediği gibi gerçekten devrin arabası. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızdan, emeği geçenlerden Allah razı olsun.”dedi.

 Vali Yılmaz’ı Valilik Makamı önünde karşılayan Teknofest Roket Yarışması öğrencileri ve Deneyap Atölyesi öğrencileri TOGG’u inceledi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, yaptığı açıklamada, “Konuttan Valiliğimize kadar aracımızı kullandım. Gerçekten muhteşem bir araç olmuş, her şeyiyle süper bir araç. Konforu çok güzel, kullanımı çok güzel, çok rahat. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve bu otomobili üreten iş adamlarımız, teknik personel, mühendis ve bütün çalışanlara gerçekten minnettarız. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi devrin otomobili olmuş. Allah daha nice böyle otomobiller üretmeyi Milletimize nasip etsin. Allah TOGG’umuzun yolunu hep açık etsin.”diye konuştu.

Valilik basın

https://www.dunya.com/sektorler/otomotiv/de yayınlanan yazıda bu konuda şu bilgiler veriliyor:

 

TOGG AÇILIMI NE ANLAMA GELİYOR? |

TOGG NEDİR, AÇILIMI NE DEMEKTİR?

Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg, T10X modelinin 3 farklı versiyonuyla çok yakında yollarda olacak. Togg’un satış fiyatı içine belirlenen başlangıç fiyatı ise 953 bin TL olarak belirlendi.

Peki Togg’un açılımı ne anlama geliyor?

Togg açılımı nedir?

Togg’ın açılımı Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu şeklinde… Türkiye merkezli bir otomobil üretici şirketi olan Togg, fikrî mülkiyet haklarına sahip olduğu ilk otomobilini 29 Ekim 2022 seri üretime hazır hâle geldi.

Togg’un tarihi

Türkiye’de yerli otomobil üretebilmek için birlikte çalışma kararı alan şirket ve kuruluşlar, Kasım 2017’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Togg’un elektrikli otomobil üretimi için Gemlik, Bursa’da 22 milyar TL maliyetle fabrika kuruldu. 2022 Yılı Ekim ayının ortasında fabrika inşaatı tamamlandı ve 29 Ekim 2022 tarihinde ilk TOGG üretim bandından “Anadolu Kırmızısı” rengiyle indi.

Togg fabrikası nerede?

Bursa’nın Gemlik ilçesinde yer alan fabrikanın yapımına ilk olarak 18 Temmuz 2020’de başlandı. Sahası yaklaşık 1 milyon 200 bin metrekare olan fabrika, 29 Ekim 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açıldı. Kaynak: https://www.dunya.com/sektorler/otomotiv/