AMANOS KARTALI ALBAY ZAFER TOMBUL MANİSA İL JANDARMA KOMUTANI OLDU

Amanoslarda terörle verdiği son derece başarılı mücadele ile AMANOS KARTALI olarak tanınan, beyefendi dürüst çalışkan vatansever kişiliği ile sevilen gönüllerde taht kuran Osmaniye İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, Cumhurbaşkanı kararıyla Tuğgeneralliğe terfi ettirilerek Manisa İl Jandarma Komutanlığına atandı.

Yeni görevine önümüzdeki günlerde başlayacak olan  Manisa İl Jandarma Komutanımız Osmaniye’nin mütevazi gülen yüzü Tuğgeneral Zafer Tombul’u biz de basın olarak canı gönülden kutluyor, yolunuz açık, başarılarınız daim olsun komutanım diyoruz.

1970 yılında Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde doğmuştur. İlk ve Orta öğrenimini Yeşilyurt ilçesinde tamamlamıştır. 1984-1988 yılları arasında Maltepe Askeri Lisesinde öğrenim görmüş, 1992 Yılında Kara Harp Okulundan Jandarma Teğmen olarak mezun olmuştur.

 1992-2019 tarihleri arasında Jandarma Teşkilatının çeşitli kademelerinde Tim, Karakol, Bölük, İlçe Jandarma Komutanlıkları yapmış ve Jandarma Genel Komutanlığı Karargahında çeşitli görevlerde bulunmuştur.

 Cumhurbaşkanlığının 28 Ağustos 2019 tarihli ve 2019/300 sayılı kararnamesi ile Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı görevine atanmıştır. Halen Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı görevini devam ettirmektedir.

 Jandarma Albay Zafer TOMBUL evli olup 2 çocuk babasıdır. TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası, TSK Başarı Madalyası, Azerbaycan Madalyası, Kazakistan Madalyası, Kırgızistan Madalyası sahibi olup ingilizce bilmektedir.

HASAN KILIÇ