Genel

AŞIK FEYMANİ’Yİ SEVİNDİREN ZİYARET

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Ünlü Halk Ozanımız Aşık Feymani’yi Kadirli İlçemize Bağlı Azaplı Köyündeki Evinde Ziyaret Etti

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Ünlü Halk Ozanımız Aşık Feymani’yi Kadirli İlçemize bağlı Azaplı Köyündeki evinde ziyaret etti. Ziyarette Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun da yer aldı.

       Ziyaret sırasında Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Ünlü Halk Ozanımız ve ailesi ile bir süre sohbet ederek hatırlarını sordu. Sohbet sırasında anılarını anlatan Ünlü Halk Ozanımız Aşık Feymani, birbirinden güzel eserlerini seslendirdi. Vali Yılmaz, seslendirdiği birbirinden kıymetli eserleri için Ozanımıza teşekkür etti.

       Vali Dr. Erdinç Yılmaz, ziyaretinin sonunda yaptığı konuşmada, “Bugün Kadirli ilçemizin Azaplı köyünde ünlü Halk Ozanımız Feymani amcamız ve eşini evinde ziyaret ettik. Kendisini ziyaret etmekten çok mutlu olduk. İyi ki var, kendisine Allah’tan sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. Böyle değerlerin yetişmesi kolay değil, gerçekten çok kıymetli. Halk müziğine çok büyük katkısı olan, çok büyük bir Ozan, Allah ömrüne ömür katsın. Biz Halk Ozanımız Feymani Amcamızı, Üstadımızı gerçekten çok seviyoruz. Çukurova’mızın, bu bölgemizin tanıtılmasında çok büyük katkıları var. Çok ünlü türküleri var, bu türküler yüzyıllarca yaşacak, adı asla unutulmayacak. Böyle bir kıymet, böyle bir değer.”diye konuştu.  Aşık Feymani Ozanımızı ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Yılmaz, “Her zaman yanlarındayız. Kendisinin bir evladı olarak her zaman emrinde olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ellerinden öpüyorum, iyi ki varlar.”dedi.

        Aşık Feymani ise “Sayın Valim sanatçıların kıymetini bildiğiniz için size ayrıca teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun, köyümüze gelmeniz bizi gerçekten onurlandırdı. Aşıklık geleneği unutulmaya yüz tutmuş bir sanat dalı olduğu için, sizler gibi muhterem insanların, mülki amirlerimizin bu mesleğe gönül vermiş insanları onurlandırması güzel bir şey. Ben sizi tebrik ve takdir ederek gönülden alkışlıyorum. Sağ olun, Allah razı olsun.”dedi.

        Ziyaretin sonunda Ünlü Halk Ozanımız Aşık Feymani, Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun’a nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Valilik basın