Genel

ASRIN FELAKETİNDE HAYATINI KAYBEDEN BELEDİYE PERSONELLERİ DUALARLA ANILDI

“İnancımız ve imanımız gereği bir gün herkes ölümü tadacaktır” diyen Belediye Başkanı Kadir Kara, “Bizim için 6 Şubat 2023 tarihi 04.17 saati bilim adamları tarafından da kabul edilen Asrın Kıyameti olarak nitelendirilen büyük bir depremi yaşadık. Yaşadığımız büyük depremlerde bizimde içinde bulunduğumuz 11 vilayet ciddi anlamda etkilendi. Osmaniye’mizde çok ciddi anlamda etkilendi. Gerek deprem bölgesinde gerekse Osmaniye’de bin 50 kişi deprem şehidimiz oldu. Bu şehitlerimizin arasında 8 kişi de belediyemizde çalışan kardeşimizdi” dedi.

Osmaniye’de meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden Osmaniye Belediyesi personelleri için belediye hizmet binasında anma programı düzenlendi. Programda konuşurken duygu dolu anlar yaşayan Belediye Başkanı Kadir Kara, “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen depremlerde hayatını kaybeden belediye personellerini hiçbir zaman unutmayacaklarını söyledi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen ve ‘Asrın Felaketi’ olarak nitelendirilen yıkıcı depremlerden etkilenen kentler arasında yer alan Osmaniye’de depremin birinci yıl dönümü çerçevesinde anma programları devam ediyor. Bu kapsamda asrın felaketinde hayatını kaybeden belediye personelleri Ali Karlı, Barış Fırat, Derya Korkmaz, Fikret Avcı, Hasan Burak Kaya, Kaan Bahadır Hurma, Kurthan Kerem Gök ve Ümit Süleyman Dönmez için belediye hizmet binası giriş katında anma programı düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan program Belediye Meclis Üyesi Feramuz Akbıyık tarafından Kuran’ı Kerim okunmasıyla devam etti. Edilen duaların ardından günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Belediye Başkanı Kadir Kara, depremlerde hayatını kaybeden tüm deprem şehitlerine Allah’tan rahmet diledi.

“DEPREMDE YİTİRDİĞİMİZ KARDEŞLERİMİZİ HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ”

“İnancımız ve imanımız gereği bir gün herkes ölümü tadacaktır” diye sözlerine başlayan Belediye Başkanı Kadir Kara, “Bizim için 6 Şubat 2023 tarihi 04.17 saati bilim adamları tarafından da kabul edilen Asrın Kıyameti olarak nitelendirilen büyük bir depremi yaşadık. Yaşadığımız büyük depremlerde bizimde içinde bulunduğumuz 11 vilayet ciddi anlamda etkilendi. Osmaniye’mizde çok ciddi anlamda etkilendi. Gerek deprem bölgesinde gerekse Osmaniye’de bin 50 kişi deprem şehidimiz oldu. Bu şehitlerimizin arasında 8 kişi de belediyemizde çalışan kardeşimizdi. Deprem bölgesinde hayatlarını kaybeden tüm deprem şehitleri ile Osmaniye’de hayatını kaybeden tüm deprem şehitlerimize ve belediyemizde birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlığı yaptığımız değerli kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Geride bıraktıklarına ailelerine sabırlar diliyorum. Mekânları cennet olsun ışıklar içerisinde uyusunlar. Bizler depremde yitirdiğimiz kardeşlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız” diye konuştu.

“BEN FEDAKÂRCA ÇALIŞMALARINIZA ALLAH’IN HUZURUNDA ŞAHİT OLDUM”

Depremin ardından Osmaniyeli vatandaşların yaralarına merhem olmak için gecesini gündüzüne katarak fedakârca çalışan belediye personellerine de sözlerinde yer veren Başkan Kadir Kara, “Anlatılması ve tarifi mümkün olmayan gece sonrasında siz değerli kardeşlerimizle birlikte Osmaniye Belediyesi çalışanları siz değerli kardeşlerim inanılmaz derecede fedakârca emek sarf ettiniz. Gecenizi gündüzünüze kattınız. Osmaniyeli hemşerilerimize bir yudum su bir dilim ekmek yetiştirebilmek onların dertlerine derman olabilmek onların acılarını paylaşabilmek için elinizden gelen bütün gayreti gösterdiniz. Ben fedakârca çalışmalarınıza Allah’ın huzurunda şahit olduğumu ifade etmek istiyorum. Rabbim de biliyor Osmaniyeli hemşerilerimizde biliyor. İnanıyorum ki sizler bunun mükâfatını göreceksiniz. Çünkü gerçekten yaraya merhem olmak insanların acılarını dindirmek onların istek talep ve beklentilerini karşılamak o anlarda kolay bir şey değildi. Gözün gözü görmediği insanın insanı tanıyamadığı kimin kim olduğunu bilemediği bir ortamda bir yapı içerisinde mücadele verdiniz. Hepinizi canı gönülden bütün içtenliğimle bir büyüğünüz bir ağabeyiniz bir amcanız bir kardeşiniz olarak hepinizin alnından öpüyorum. Rabbim bizler bu tür afetlerden sizleri ve ailelerinizi korusun inşallah. Şu acı günde hep birlikte acımızı paylaşıyoruz. Biriz birlikteyiz birliğimiz ve beraberliğimiz bizim gücümüzdür. Bu gücümüzle de Osmaniyeli hemşerilerimize derman olduk. Hepinizi Cenabı Mevla’ya emanet ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Kadir Kara, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Melih Loş, Ayhan Demir, Bekir Sıddık Karayiğit, Hacer Burcu Yüceer, Mehmet Hulusi Akkuş, Belediye Meclis Üyeleri, birim müdürleri ve amirleri ile belediye personelleri deprem şehitlerimiz için oluşturulan köşeye karanfil bıraktı.

Belediye basın