Genel

ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI KUTLUYORUZ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı ve 15-21 Mayıs Gençlik Haftası Etkinlikleri programları açıklandı.

Osmaniye Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, kutlama programları şöyle olacak.

Atatürk Anıtı Önündeki Tören

19 Mayıs Perşembe günü saat 09.05’de Devlet Bahçeli Meydanı’ndaki Atatürk anıtına Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar tarafından çelenk sunumunun ardından İstiklal Marş okunacak ve şanlı bayrağımız göndere çekilecek.

7 Ocak Stadyumu Kutlama Programı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı, saat 10.30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayacak. Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından yine günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler okunacak. Program; Osmaniye Yöresi Halk Oyunları Gösterisi, Kick-Boks Gösterileri, Taekwondo Gösterileri, Jimnastik Gösterileri, Judo Gösterileri, Dağcılık Bayrak Gösterisi ile devam edecek.

Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporculara ve il temsilcilerine Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz tarafından ödüllerinin verilmesi ile kutlama programları sona erecek.

Ayrıca 15-21 Mayıs tarihleri arasında Gençlik Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Etkinlikler kapsamında; Atatürk Koşusu, Gençlik merkezi Müzik Grubu konserleri, El Sanatları, Halat Çekme, Matrak, Yüz Boyama vb. sportif faaliyetler, Street Ball (Sokak Basketbolu 3×3) Turnuvası, Bisiklet Turu ve Bisiklet Denge Yarışı, Şişme Parkur Langırt yarışmaları ile devam edecek ve 21 Mayıs Cumartesi günü Zorkun Yaylası Keldaz mevkiinde Atatürk’ü Anma Zirve Tırmanışı ile son bulacak.

Ali Celal KAYMAK