AYDINLIK BİR TÜRKİYE İÇİN CHP, İKTİDARA YÜRÜYOR

CHP Osmaniye İl Genel Meclis Üyesi Hasan ÇOBAN, partisinin kuruluşunun 99.yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaparak şunları söyledi.

Kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi 99. Yaşında, kutlu olsun”

İl Genel Meclis Üyesi ÇOBAN, CHP’nin Türkiye’nin birleştirici gücü olduğunu belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük ve Ebedi Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Devletçilik, İnkılapçılık ve Laiklik ilkelerinin temelinde kurulmuştur.

Cumhuriyetimiz ile yaşıt olan Cumhuriyet Halk Partisi; kurulduğu günden günümüze kadar Atatürk İlke ve Devrimlerinin, özgürlüklerin, demokrasinin, emeğin ve insanın yılmaz bekçisi olmuştur.

İlk ve Ebedi Genel Başkanımız, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözleri bizler için gurur kaynağı olmaktan öte, Cumhuriyet Halk Partisi’nin taşıdığı misyonun net ifadesi olarak gücümüze güç katmakta, sorumluluğumuzun simgesi olmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyetini ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık gelecek hedefi ile halkımızı kucaklamaya devam edecektir. CHP olarak 99. Yılımızda 9 Eylül 1923’te yakılan meşalenin yolumuzu aydınlattığını, 99 yıldır hiç dinmeyen coşku ve kararlılığımızla eşitlikçi, özgürlükçü, üreten ve halkımızla paylaşan, gelişmiş ve aydınlık bir Türkiye için CHP’yi iktidara taşıyacağımıza olan inancımla Partimizin 99.kuruluş yıl dönümünü kutluyor, Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, en üstten en alt kademeye kadar partimiz için emek vermiş, hala umutlarını taze tutan tüm partililerimizi, yoldaşlarımızı, emekçilerinizi, saygıyla anıyorum” dedi.

Haber merkezi