Genel

BABALAR GÜNÜNDE ACILI BABALAR UNUTULMADI

Babalar Günü dolayısıyla OSMANİYE Belediyesi tarafından, bir dizi anlamlı ziyaretlerde bulunuldu. Depremde ailesini kaybetmiş belediye personeli Osman Şaşmaz, Gazi İsmail Kaba ile şehit polis memuru Resul Barutçu’nun ailesine babalar günü dolayısıyla ziyaret edildi.

OSMANİYE Belediyesi tarafından, babalar günü dolayısıyla bir dizi anlamlı ziyaretlerde bulunuldu. Depremde ailesini kaybetmiş belediye personeli Osman Şaşmaz, Gazi İsmail Kaba ile şehit polis memuru Resul Barutçu’nun ailesine babalar günü dolayısıyla ziyaret edildi.

Aynı zamanda Yaveriye Mahallesindeki Asri Mezarlıkta bulunan deprem şehitlerinin kabirleri de Türk Bayrakları ile süslenip, ziyaretçilere karanfil verilip çeşitli ikramlar yapıldı.

Osmaniye Belediyesi tarafından “Babalar Günü” dolayısıyla gerçekleştirilen ziyaretlerin ilki, Esenevler Mahallesinde oturan ve depremde eşi ile 2 kızını kaybeden belediye personeli Osman Şaşmaz’a gerçekleştirildi. Baş sağlığı ve sabır dileklerini ileten ekiptekiler, Şaşmaz’a çiçek ve çeşitli hediyeler takdim ederek babalar gününü kutladılar.

Ziyaretlerin devamında ise Suriye’nin Tel Abyad ilçesindeki polis noktasında patlayıcı malzemelere müdahale ederken yaşanan patlamada şehit olan polis memuru Resul Barutçu’nun Gebeli Mahallesi’nde yaşayan babası Remzi ile annesi Döndü Barutçu ziyaret edildi. Anne Barutçu’ya çiçek takdim edilirken şehit Babası Barutçu’ya ise hediye paketi takdim edilerek, “babalar günü” kutlandı.

Son olarak ise yine depremde eşi ve dört çocuğunu kaybeden Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Başkanı Gazi İsmail Kaba, Kırıklı Köyündeki evinde ziyaret edildi. Başkan İsmail Kaba’ya, başsağlığı ve sabır dileklerini ileten belediye personeli, ardından babalar günü dolayısıyla hediye paketini takdim ettiler. Gazi İsmail Kaba ve ailesi ile birlikte, köy mezarlığında bulunan eşi ve 4 çocuğunu mezarları ziyaret edilerek, Kur’an-ı Kerim okunup dua edildi.

DEPREM ŞEHİTLERİNİN MEZARLARI TÜRK BAYRAKLARI İLE SÜSLENDİ

Diğer yandan Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinde enkaz altında kalarak yaşamlarını kaybeden deprem şehitlerinin mezarları da Babalar günü dolayısıyla Türk Bayrakları ile süslendi. Kurulan çadırda gün boyu deprem şehitleri için kuran okunup dua edildi. Babalar günü için ziyarete gelenlere ise Türk bayrağı, karanfil verildi. Ayrıca çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Belediye basın