Bahçeci’den bir  öğrencinin Kur’an-ı Kerim  İLE İLGİLİ GÖRÜNTÜLERİNE AÇIKLAMA

Antalya‘nın Serik ilçesindeki bir lisede sınıftaki öğrencinin Kur’an-ı Kerim’i havaya attığı, diğer öğrencinin de tekme vurduğu anların görüntüsü ile ilgili değerlendirme yaptı.

Mustafa Bahçeci sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kur’an-ı Kerim ile ilgili Röveşata Görüntüsü bizlere ne ifade ediyor? Bu durum ilgili ilgisiz hepimizin şimdiye kadar kendimiz için, ailemiz için, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için, milli manevi değerlerimizi yaşama ve yaşatmak için kısaca milli manevi geleceğiz için ne yapıldı, ne yaptık, ne yapıyoruz, ne yapmalıyız diye tefekkür ile buluşarak milli manevi değerlerimizle alakalı olumlu olumsuz geri bildirimleri psikolojik, sosyolojik bakış açısıyla tetkik etmek zorundayız.Gençlerin hız ve haz tutkuları, deist bakış açıları, anne babaların çaresizlik içerisinde evlat acısı çekmeleri, gençlere çaresizce bakakalmaları vs. vs. vs.
Bu ve benzeri konularda toplumsal olarak kararlı, toplumu ikna edecek adımlar atarak her kesime görevler düştüğü görülmektedir.
Biz kanun yapıyoruz ama uygulamıyoruz.Müslüman olarak İman ediyoruz ama iman ettiğimiz dinin hükmünü hayatımızda uygulamıyoruz. Lakayt davranıyoruz.Avrupa insanı polis devletine inanıyor. Kanunlarına iman ediyor. İman ettiği kanunlarını, kurallarınıharfiyyen uyguluyor. Kardeşi de olsa, komşusu da olsa kanuni suç unsuru varsa aynı anda polise bildiriyor. Şikayetçi oluyor. Hakkını biliyor, takip ediyor ve o İman ettiği kanunları kuralları yaşamak için amel ediyor. Onunla yatıyor, onunla kalkıyor.
Ülke olarak İslam’a iman eden bir nesil yetiştirme konusunda maalesef çok sıkıntılı bir süreçteyiz.Biz gençlerimizi kanunlara kurallara iman eden bir nesil olarak yetiştirme konusunda bir hedefimiz varsa kendi aslımızı, geçmişimizi unutmadan, geçmişten günümüze ve geleceğe vizyon koymak zorundayız.Bu hedeflerle ülkemizi gelişmişlik seviyesinin üzerine çıkarabilme azim ve kararlılığı ile imanlı salih amellerle, milli manevi değerlerimizle yetişebilecek bir nesille Yüce Yaradan ‘ın “… nûrunu tamamlayacağı…” bir hayata yelken açmak üzerimize düşen görev olsa gerek.
Fatih’in ve askerlerinin müjdeye mazhar olduğu bir millet olarak, Maide Suresi 54. ayette ki müjde de belirtildiği gibi”Onlar Allah’ı sever. Allah’ta onları sever…” gerçeğini unutmayan bir nesil olmak ve neslin oluşmasına vesile olmak sorumluluğumuz olsa gerek. Hak olan hakikat olan dinin, İslam’ın hükmü.
Konuyla alakalı; “Antalya ilimiz Serik İlçesindeki bir Lise ile ilgili sosyal medyada bir takım görüntüler yayınlanmıştır. Olaya 11. Sınıfta öğrenim gören 4 öğrencinin ismi karışmıştır. Öğrenciler ifadelerinde öğle arasında şaka mahiyetinde bir art niyetleri olmadan ve sonuçlarını düşünmeden böyle bir olay gerçekleştirdiklerini ve pişman olduklarını belirtmişlerdir. Olay ile ilgili okul idaresi tarafından öğrenciler disipline sevkedilmiştir. Ayrıca hem İl Milli Eğitim Müdürlüğü hem de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından müfettiş görevlendirilmiştir. Öğrencilerin daha önce dine karşıtlığı ile ilgili herhangi bir eylemi ve söylemi bulunmamaktadır” denmiştir.

Yüce Yaradan; sorumluluklarımızı hakkıyla yerine getirebilme becerilerimizle, samimiyetle ve rol model müminler olarak milli manevi değerlerimizle hayat sürebilmeyi cümlemize nasib-i müesser eylesin.”

ÖMER ALİ TURUNÇ