Genel

BAŞARILI SPORCU VE ÖĞRETMENLERE  BAŞARI BELGELERİ TÖRENLE  VERİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ”Yaşanılan 6 Şubat deprem felaketine rağmen 2022-2023 eğitim öğretim yılında il geneli tüm okullarımızdan ülke geneline müsabakalara katılan öğrencilerimizle Okul Sporları kapsamında 48 öğrenci ile 53 derece elde edilmiştir. Bu derecelerden ulusal düzeyde 21 tane birincilik, 12 tane ikincilik, 7 tane üçüncülük; uluslararası düzeyde ise 1 tane birincilik, 1 tane ikincilik ve 2 tane üçüncülük derecemiz bulunmaktadır. Branş bazında; Atletizmde 9, Bowlingde 12, Curlingde 2, Güreşte 6, Serbest Güreşte 1, Halterde 1, Kickboksta 8, Krosta 6, Oryantiringde 5, Point Fightingde 1 ve Tekvandoda 2 olmak üzere 10 branşta başarı elde edilmiştir. “dedi.

Okul Sporları Kapsamında İlimiz Genelinde Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Dereceye Giren Sporcularımıza ve Öğretmenlerimize Başarı Belgeleri Verildi

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında okul sporları kapsamında İlimiz genelinde ulusal ve uluslararası düzeyde dereceye giren sporcularımıza ve öğretmenlerimize başarı belgeleri Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından verildi.

Samet Aybaba Spor Lisesinde düzenlenen programa Vali Yılmaz’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, yarışmalara katılan okullarımızın beden eğitimi öğretmenleri ve okul müdürleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ”Yaşanılan 6 Şubat deprem felaketine rağmen 2022-2023 eğitim öğretim yılında il geneli tüm okullarımızdan ülke geneline müsabakalara katılan öğrencilerimizle Okul Sporları kapsamında 48 öğrenci ile 53 derece elde edilmiştir.

Bu derecelerden ulusal düzeyde 21 tane birincilik, 12 tane ikincilik, 7 tane üçüncülük; uluslararası düzeyde ise 1 tane birincilik, 1 tane ikincilik ve 2 tane üçüncülük derecemiz bulunmaktadır. Branş bazında; Atletizmde 9, Bowlingde 12, Curlingde 2, Güreşte 6, Serbest Güreşte 1, Halterde 1, Kickboksta 8, Krosta 6, Oryantiringde 5, Point Fightingde 1 ve Tekvandoda 2 olmak üzere 10 branşta başarı elde edilmiştir. “dedi.

Öğretmenlerimizi ve sporcularımızı tebrik ederek başarı belgelerini veren Vali Dr. Erdinç Yılmaz programda yaptığı konuşmada, “Gösterdiğiniz başarı bizim için gerçekten önemli, gurur verici. Allah başarılarınızı daim etsin. Çok önemli başarılar elde ediyorsunuz, inşallah daha da ileriye gidelim, başarının sınırı yok. Türkiye’de hep siz birinci olun, hep başarılı olun, dileğimiz o. Osmaniye’mize bu yakışır. Hem İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü hem Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzü çok başarılı buluyorum, her iki Müdürümüzü, yönetimi, arkadaşları kutluyorum. Allah yolunuzu açık etsin, başarınız daim olsun.”diye konuştu.

Program, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu. 

Valilik basın