Uncategorized

BAŞKAN DAŞÖZ: “6 ŞUBAT’TA “TARİFİ MÜMKÜN OLMAYAN ACILAR YAŞADIK”

Toprakkale belediye başkanı Mehmet Daşöz, 6 Şubat felaketlerinin yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Belediye bünyesinde gönüllü arama kurtarma ekibi oluşturacaklarını belirten Daşöz, şöyle devam etti:”Son yıllarda ülkemiz çok büyük afetler yaşadı. Son olarak Kahramanmaraş merkezli depremleri yaşadık. Bu acılı günlerde halkımızın yanında olduk. Allah ülkemize bu tür acıları bir daha yaşatmasın ama bunlar da hayatın bir gerçeği ve hazırlıklı olmalıyız. Deprem kuşağı üzerinde yer alan ilçemizde, ilimizde, bölgemizde ve ülkemizde bir daha böylesi depremlerin yaşanmamasını temenni ederken, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Belediye bünyemizde gönüllü arama ve kurtarma ekipleri kuruyoruz. Afetlere her zaman hazırlıklı olmalıyız.

“TARİFİ MÜMKÜN OLMAYAN ACILAR YAŞADIK…”

Başkan Daşöz, Depremlerinin tarifi mümkün olmayan acılar yaşattığını kaydederek, “Bu süreçte devletimiz, maddi kayıpları telafi etmiş, gerekli birçok yasal düzenlemeleri hayata geçirmiş, şehirlerimizin alt ve üst yapılarını yenilemek için seferber olmuştur. Ancak, giden canları geri getirmek mümkün olmadığı için her zaman deprem gibi doğal afetlere karşı daha duyarlı ve bilinçli olmamız gerekir.

Depremle yaşayabilmeyi öğrenmeli, evlerimizi ve işyerlerimizi depreme dayanıklı hale getirmeliyiz. Yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojik imkanları kullanarak tedbirlerimizi almamız ve yaşanan bu büyük acılardan ders çıkarmamız gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

Haber merkezi