Uncategorized

BAŞKAN DENİZOĞLU: “6 ŞUBAT, EN ACI FELAKETLERDEN BİRİ OLARAK TARİHTEKİ YERİNİ ALMIŞTIR”

OSMANİYE’NİN HASANBEYLİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN DENİZOĞLU, 6 ŞUBAT’TA MEYDANA GELEN DEPREMİN 1. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR  MESAJ YAYIMLADI…

Başkan Denizoğlu, şunları kaydetti:”Şehrimizi ve aziz milletimizi derinden etkileyen bu acı felaketlerde kaybettiğimiz canlarımızı unutmadık. Devletimiz, yaşanan bu depremler sonrasında hiçbir vatandaşımızı sahipsiz bırakmamış ve yaraların sarılması için seferber olmuştur. Aynı şekilde ülkemizin dört bir yanından gelen yardımlarla Osmaniye’li hemşehrilerimiz hiçbir zaman kendini yalnız hissetmemiştir.

6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum.”

EN ACI FELAKETLERDEN BİRİ OLARAK TARİHTEKİ YERİNİ ALMIŞTIR”

“6 Şubat depremleri, milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Burada önemli olan husus, depremle yaşamasını öğrenmek, yaşadığımız alandaki binaları depreme dayanıklı hale getirmek ve yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak tedbirlerimizi almamız, kurumlarımızla ve vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmamızdır.” Dedi.

Haber merkezi