Genel

BAŞKAN KADİR KARA: “MİRAÇ KANDİLİ KARDEŞLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRSİN”

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara,  Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Kadir Kara mesajında; “Aziz hemşerilerim, mübarek Miraç Kandil’inin sizlere, şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Bu gece manevi huzuru ve hazzı en üst düzeyde idrak ederken öte yandan ise hepimizin yüreğini yakan sevdiklerimizi kaybettiğimiz felaketin birinci yıl dönümünü yaşıyoruz. Bu acının tarifi yok, unutulması imkânsız. Rabbim, siz değerli hemşerilerimize, şehrimize ve tüm insanlığa bir daha böyle bir felaket yaşatmasın. Felaketin ilk anından itibaren Osmaniye olarak kenetlendik, yaralarımızı sarmak için birbirimize omuz verdik.

Acılarımızı paylaştık, ekmeğimizi bölüştük. Allah, birliğimizin ve beraberliğimizin bozulmasına asla fırsat vermesin. Duamız odur ki; 6 Şubat felaketinde ebediyete uğurladığımız her bir hemşerimizi rabbim cennetiyle mükâfatlandırsın inşallah.

Aziz hemşerilerim, mübarek miraç kandili hürmetine ibadetlerimizin ve dualarımızın kabul olmasını diliyorum. Büyük Türk Milleti’nin birliğini ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bölünmez bütünlüğünü ilelebet muhafaza eylesin.

Bu duygularla, muhabbet ve kardeşliğimizin güçlenmesini ve dirliğimizin artmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederken kıymetli hemşerilerimi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Valilik basın