Başkan Öksüz, Jandarma Teşkilatı’nın  183. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz, Jandarma Teşkilatı’nın 183. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Öksüz mesajında şunları söyledi: “Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, milletimizin huzuru, can ve mal güvenliğinin temini için gece gündüz demeden hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak, görevini yerine getiren Jandarma Teşkilatı’mızın 183. kuruluş yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Köklü bir tarihi geçmişe sahip Jandarma Teşkilatımız, kurulduğu günden bugüne ülkemizin huzur ve güvenliğini tesis etmek, Vatanın bölünmez bütünlüğü için terörle mücadelesini zor şartlara rağmen kararlı bir şekilde sürdürmektedir. Gücünü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan Jandarma Teşkilatımız; vatan sevgisiyle dolu, disiplinli, donanımlı ve fedakâr personeliyle daima takdiri hak etmiş, hukuka, adalete ve insan haklarına bağlı kalarak üstün vazife anlayışıyla milletimizin her daim övünç kaynağı olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yıldönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, tüm teşkilat mensuplarımıza aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

GÜLEN BURKAÇ