Başkan Tarhan’dan “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” mesajı

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla görevi başında çalışan gazetecilere çalışmalarında başarılar diledi.

Başkan Tarhan, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” nedeniyle yayınladığı mesajında, “Basın, kamuoyunun bilgilendirilmesinde çok önemli bir görev üstlenmektedir. Bu bağlamda basın kuruluşları ile bu kuruluşlarda görev yapan gazetecilerimize gerek yerel, gerekse ulusal anlamda doğru ve güvenilir bilgiler ışığında kamuoyunun aydınlatılmasını sağladıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, kamuoyunu doğru ve tarafsız şekilde bilgilendirerek toplumun aydınlanmasına önemli bir katkı sunduğuna dikkati çeken Başkan Tarhan, mesajının devamında şunları kaydetti:

“Türk basınının içinde bulunduğu şartlar, her geçen gün gazeteciliği zor bir meslek haline getirmektedir. Her zorluğa rağmen görevini başarıyla sürdüren, şehrin sesi, gözü, kulağı ve aynası olan basın çalışanlarına çalışmalarında başarılar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle basında sansürün kaldırılışının yıl dönümünde vefat eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, başta Kadirli’nin kıymetli basın mensupları olmak üzere fikir işçisi tüm basın çalışanlarının, ’24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Tüm basın emekçisi kardeşlerime başarılar diliyorum.”

MENDERES ÖZAT