BAYRAMINIZ KEMERLİ OLSUN

“Bayramınız Kemerli Olsun” Denetimlerine Katılan Vali Yılmaz, Güvenlik Güçlerimizin ve Sürücülerimizin Bayramını Kutladı

       Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Kurban Bayramı Arifesinde emniyet ve jandarma ekiplerimiz tarafından “Bayramınız Kemerli Olsun” mottosuyla yapılan trafik denetimlerine katıldı. Demirtaş Polis Uygulama Noktası ve Jandarma Uygulama Kontrol Noktası’nda gerçekleştirilen denetimlerde Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Güven Çelik, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul ve İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş da yer aldı.

        Jandarma ve Polis Uygulama Noktalarını ziyaret eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, öncelikle görevleri başındaki güvenlik güçlerimizin ve sürücülerimizin bayramlarını kutladı. Sürücülerimize emniyet kemerinin önemini hatırlatan Vali Yılmaz, “Bayramınız Kemerli Olsun, hayırlı ve güvenli yolculuklar diliyorum.” dedi.

        Vali Yılmaz, yaptığı konuşmada, “Bugün Kurban Bayramı Arifesindeyiz. Güven ve huzur içerisinde bir bayram geçirebilmemiz için bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Başta Osmaniyeli hemşehrilerimiz olmak üzere bütün sürücülerin trafik kurallarına uymalarının önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Mutlaka kemerlerimizi takalım. Araç kullanırken cep telefonu kullanmanın da çok büyük risk oluşturduğunu biliyoruz. Bayramlarımız bayram olsun, hüzne dönmesin. Bütün sürücülerimiz inşallah trafik kurallarına uygun araç kullansınlar, dikkatli olsunlar. Osmaniyeli hemşehrilerim başta olmak üzere herkesin Mübarek Kurban Bayramını bugünden kutluyorum. Birlik içinde huzur içinde Millet olarak daha nice bayramlara kavuşmak dileğiyle hayırlı bayramlar diliyorum.”dedi.

        Uygulama sırasında sürücülerimize hız yapmamaları, araçta ön ve arka koltuklarda emniyet kemeri takmaları, araç kullanırken cep telefonuyla görüşme yapmamaları, okul ve yaya geçitleri ile kavşak giriş ve çıkış noktalarından geçen veya geçmek üzere olanlara durarak yol vermeleri gerektiği, şerit kullanma ve yakın takip kurallarına riayet etmeleri, kavşaklara yaklaşırken yavaşlamaları ve her iki saatte bir on dakika mola verilerek “dikkat ve konsantrasyonları”nın dağılmaması konusunda bilgilendirilme yapılarak, broşür verildi.

Valilik basın