Genel

BTP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN BAŞ, OSMANİYE SEÇİM  BÜROSUNU AÇTI

Bağımsız Türkiye Partisi  Genel  Başkanı Hüseyin Baş, Türkiye’de emekliye verilen aylık 10 bin  liranın Avrupa’da ki insanların çocuklarına harçlık olarak verdiğini söyleri.

Partisinin Seçim Bürosunu açmak için  Osmaniye’ye gelen BTP Lideri Hüseyin Baş, il merkezinde otobüsüyle esnafları selamlama turu attı. Daha sonra partisinin Çifte Petrol arkasındaki seçim bürosunu açmak için gelen  Hüseyin Baş, burada davul zurna eşliğinde partililerin konfeti yağmuru altında  sevgi gösterileri ile karşılandı.

EMEKLİ AYLIĞNI ELEŞTİRDİ

Türkiye’de emekliye reva görülen 10 bin TL konusu elleştiren Hüseyin Baş, “İnanın Avrupa’da yaşayan insanlarımız bunu çocuklarını harçlık olarak veriyorlar. Yazık değil mi bu emeklilerimizin haline” dedi.

Baş, hükümetin  halkı yoksulluğa ve açlığa mahkum ettiğini  de belirterek: “Geliniz bu seçimde bu makus talihimizi değiştirelim. Gereken cevabı verelim” dedi. Türkiye’nin sömürüldüğünü  belirten Baş, “Biz BTP olarak kendi öz kaynaklarımıza sahip çıkarak bu sömürüyü önleyeceğiz” dedi.

Depremin olduğu gün kendisinin deprem bölgesine geldiğini belirten Hüseyin Baş, hükümetin günler sonra geldiğine dikkat çekti.

Konuşmasında Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet değerlerinin de tehlike altında olduğunu  ileri süren Baş, “Biz Bağımsız Türkiye Partisi olarak Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün bize bıraktığı değerlerini korumakta kararlıyız” dedi.

 Genç yetenek Asya Kaya’nın başarılı sunumunda gerçekleşen  programda partililerin ve yurttaşların  alkış yağmuru altında konuşan BTP Lideri Hüseyin Baş, BTP Osmaniye Belediye Başkan adayı  Alparslan Kaya ile  Düziçi ilçe Uğur Şanal, Bahçe ilçe Rabia Koca, Ellek belde Abidin Dokuzoğlu, Toprakkale ilçe  Çisem Sena Çalıştır, Türkmen beldesi Metehan Cemal Öz, Sumbas ilçe Mustafa Alişan, Kadirli lçe Baran Birkaç, Hasanbeyli ilçe belediye başkan adayı  Derviş Aslan el ele vererek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Seçim bürosunun açılış kurdelasını kesen BTP lideri Baş, bu arada vatandaşların sorunları da dinledi.

ALİ GÜNER’DEN TEŞEKKÜR

Bağımsız Türkiye Partisi Osmaniye İl Başkanı Ali GÜNER, seçim bürosu açılış törenine katılan  partili partisiz herkese çok teşekkür ettiklerini söyledi. Güner,  Türk Milletinin umudu olan BTP Lideri Hüseyin BAŞ’ı  Osmaniye’de  ağırlamaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını  ifade etti.

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ

Bağımsız Türkiye Partisi, 25 Eylül 2001 tarihinde Haydar Baş liderliğinde kurulan ve Türkiye‘de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “BTP” şeklindedir. Simgesi hilali çevreleyen on altı yıldızdır. Genel başkanı Hüseyin Baş’tır.[2]

Genel başkanlığını 2002-2020 tarihleri arasında Haydar Baş‘ın yaptığı partinin “Millî Ekonomi Modeli” isimli devletçi bir ekonomi programı vardır. Haydar Baş, Türkiye’nin ekonomik sorunlarına çözüm için yazdığı tezlerini birkaç kitapta topladı. Türkiye‘nin Avrupa Birliği‘ne üyeliğine karşıdırlar.[kaynak belirtilmeli]

Mesaj TVMeltem TV ve Yeni Mesaj gazetesi bu partiyle bağlantılı olan gruba aittir.

TARİHİ

25 Eylül 2001 tarihinde parti kurucuları İçişleri Bakanlığına gelerek, dilekçelerini teslim etmeleriyle kuruldu.[2] Ata Selçuk ve Ali Gedik partinin başkanlığını yaptıktan sonra 18 Ağustos 2002’den itibaren başkanlığına Haydar Baş seçildi.[9] Bu görevine 14 Nisan 2020’de ölümüne kadar devam etti.[10] 23 Nisan 2020’de Genel başkanlığa Hüseyin Baş seçildi.

https://tr.wikipedia.org/wiki/

BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ’IN ÖZGEÇMİŞİ

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı seçilen Hüseyin Baş 25 Nisan 1991 yılında Trabzon’da doğdu.

İlk ve ortaokulu Trabzon’da, Liseyi İstanbul’da okudu. İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2014 yılında başarı ile mezun oldu. Siyasi hayatına Bağımsız Türkiye Partisi’nin gençlik kollarında başladı. Siyasette gösterdiği başarılardan dolayı İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, MYK üyeliği, Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü yıllarda 2015 Genel Seçimlerinde 2019 Mahalli İdareler Seçimlerindeki seçim kampanyalarını yönetti.

Sanat, spor ve edebiyatla da ilgilenen Hüseyin BAŞ, 18 Ekim 2020’de yapılan 5. Olağanüstü Büyük Kongre’de 1100 delegenin oyuyla Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı seçildi.

Merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ın oğlu olan Hüseyin Baş, evli ve iki çocuk babasıdır.

HASAN KILIÇ