Genel

BTP OSMANİYE, MUHARREM ORUCU İFTARINA KATILDI

BTP  Osmaniye heyeti, Alevi Kültür Derneği tarafından  düzenlenen Muharrem orucu iftarına katıldı

Bağımsız Türkiye  Partisi  (BTP) Osmaniye Merkez İlçe Başkanı Hatice Kaya, Gençlik Kolları Başkanı Çisem Sena Çalıştır ve parti yönetim kurulu üyeleri Alevi Kültür Derneği tarafından düzenlenen Muharrem orucu iftarına katıldı.

Programının ardından Alevi Kültür Derneği  Hasan Demiralay ve yönetimi ile bir süre sohbet eden İlçe Başkanı Hatice Kaya, yapılan duazların, gülbangların İslam ümmetinin, ülkemizin birliğine dirliğine vesile olması için el açıp iftar lokmalarının paylaşıldığı, hüzün ve muhabbetin iç içe yaşandığı Ehli Beyt sevgisiyle çarpan gönül sahiplerinin buluşmasına vesile olan iftar programına emeği geçenlere teşekkür etti.

Yas-ı matem Muharrem orucunun ilk gününde Ankara’daki Cemevlerine ve Alevi Derneklerine yapılan saldırıları şiddetle kınayan ifadeleriyle “saldırıya uğrayan kardeşlerimize geçmiş olsun” dileklerinde bulundu.

BTP’nin Merhum Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın“Ehli Beyt muhabbetinin yolcusu” olarak tarif ederek, rahmet ve muhabbetle yad eden Dernek Başkanı Hasan Demiralay ve dernek üyelerine teşekkür eden Kaya “Gönüllerinde Ehli Beyt sevdası olanların kardeşliğinin ebedi olduğunu” vurguladı. 

BTP Merkez İlçe Başkanlığı