Genel

 “BU CENNET VATAN, EBEDİYEN  TÜRK’ÜN YURDU OLARAK KALACAK”

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Bizlere bu cennet vatanı vatan yapan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kahraman Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş olan Şanlı Gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Mekanları cennet olsun, ruhları şad olsun. Bize bu cennet vatanı emanet eden Şehitlerimiz ve siz Şanlı Gazilerimiz sizinle ne kadar gurur duysak az. Şehitlerimize ve Gazilerimize sözümüz olsun, ebediyen bu cennet vatan Türk’ün yurdu olarak, Türk Milletinin vatanı olarak kalacaktır, Allah’ın izniyle Şanlı Al Bayrağımızı göklerde dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.

19 Eylül Gaziler Günü Etkinlikleri Kapsamında, Gazilerimiz ve Şehitlerimizin Aileleri Onuruna Yemek Programı Düzenlendi.

    Osmaniye’de   19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Gazilerimiz ve Şehitlerimizin Aileleri onuruna yemek programı düzenlendi.

Programa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Vali Yardımcıları Dr. Ömer Faruk Günay ve Adem Yılmaz,  Vali Yardımcısı Vekili Uğur Muzaffer Çam, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, Gazilerimiz  ve Aileleri, Şehitlerimizin Aileleri katıldı.

        Program Alibeyli Cami Müezzini Habip Güner tarafından okunan Kur’an Kerim tilaveti ile başladı. Yemek programının ardından İl Müftüsü Ali Çakmak dua okudu.

        Programda konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Gazilerimizle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bizlere bu cennet vatanı vatan yapan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kahraman Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş olan Şanlı Gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Mekanları cennet olsun, ruhları şad olsun. Bize bu cennet vatanı emanet eden Şehitlerimiz ve siz Şanlı Gazilerimiz sizinle ne kadar gurur duysak az. Şehitlerimize ve Gazilerimize sözümüz olsun, ebediyen bu cennet vatan Türk’ün yurdu olarak, Türk Milletinin vatanı olarak kalacaktır, Allah’ın izniyle Şanlı Al Bayrağımızı göklerde dalgalandırmaya devam edeceğiz. Bizler, Devlet görevlileri olarak her zaman emrinizdeyiz, yanınızdayız. Sizlerle gurur duyuyoruz, her zaman sizlerle beraber olmaktan şeref duyuyoruz. Allah sizlerden razı olsun.”dedi. Vali Yılmaz, programın düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür ederek, programa katılan Gazilerimiz ve Aileleri ile Şehitlerimizin Ailelerine teşekkür etti.

Valilik basın