Genel

ÇEVRE HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Belediye Başkanı Kadir Kara, ilçe, köy ve merkez olmak üzere bütün şehrin çöplerinin tesise getirildiğini ifade ederek, Tesisin sıfır atık kapsamında ödül aldığını ifade etti.Vali Dr. Erdinç Yılmaz, incelemelerinin ardından Osmaniye Katı Atık Bertaraf Tesisinin son derece modern olduğunu ve çevremizin korunmasına çok önemli katkı sağladığını belirerek, “Belediye Başkanımız başta olmak üzere, bu tesisin İlimize kazandırılmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.

      Bu yılki teması “sıfır atık” olan 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası, 81 ilimizde olduğu gibi Osmaniye’de de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

 Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası’nın ilk etkinliği olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çevre konulu fotoğraf sergisini ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Vali Yardımcıları Dr. Ömer Faruk Günay ve Adem Yılmaz, İlçe Kaymakamları, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri de yer aldı.

      20 fotoğrafın yer aldığı Sergiyi gezen Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İrfan Remzi Yılmaz’dan sergi hakkında bilgi aldı.

       1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası kutlayarak, çevre konusunda duyarlılığın artmasına vesile olmasını dileyen Vali Dr. Erdinç Yılmaz, çevrenin hepimizin çok kıymetli ortak değeri olduğunu ve hep birlikte korumamız gerektiğini ifade ederek, çevremizin doğasını bozmadan gelecek nesillere bırakmanın vatan görevi olduğunu kaydetti. 

VALİ YILMAZ, OSMANİYE KATI ATIK BERTARAF TESİSİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları, daha sonra, 1-7 Haziran Türkiye Çevre Günü etkinlikleri programı kapsamında Osmaniye Katı Atık Bertaraf Tesisinde incelemelerde bulundu. Tesisin bölümlerinin fotoğrafları eşliğinde Vali Yılmaz’a bilgi veren Tesis Sorumlusu Çevre Mühendisi Mustafa Kırseven tesiste; katı atık düzenli depolama tesisi, tıbbi atık sterilizasyon tesisi, ambalaj atıklarını ayrıştırma tesisi ve çöp gazından elektrik üretimi gibi işlemlerin yapıldığı bilgisini vererek, tesiste yapılan tüm çalışmaları detaylı olarak anlattı.

Belediye Başkanı Kadir Kara ise verdiği bilgilerde ilçe, köy ve merkez olmak üzere bütün şehrin çöplerinin tesise getirildiğini ifade ederek, Tesisin sıfır atık kapsamında ödül aldığını ifade etti.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, incelemelerinin ardından Osmaniye Katı Atık Bertaraf Tesisinin son derece modern olduğunu ve çevremizin korunmasına çok önemli katkı sağladığını belirerek, “Belediye Başkanımız başta olmak üzere, bu tesisin İlimize kazandırılmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz. Osmaniye’mize yakışan bir tesis olmuş, inşallah daha da ileriye götürelim. Türkiye’nin en iyi atık bertaraf tesisi bizde olsun.”dedi.

VALİLİK BASIN