Genel

Çevre Haftası Etkinliklerinde Bisiklet Turu Düzenlendi

Belediye Başkanı Kadir Kara, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ve Osmaniye Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Bisiklet Turu’nun sera gazı salınımına karşı toplumumuzda duyarlılığı artırmak amacıyla düzenlendiğini SÖYLEDİ.  

1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında “Yeşil Emisyon Hareketi” Bisiklet Turu düzenlendi. Etkinliğe Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanı Kadir Kara, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü İrfan Remzi Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, kurum personelleri ve sporcular katıldı.

Belediye Başkanı Kadir Kara, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ve Osmaniye Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Bisiklet Turu’nun sera gazı salınımına karşı toplumumuzda duyarlılığı artırmak amacıyla düzenlendiğini kaydetti.  

Çevremizi korumanın önemini vurgulayan Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise düzenlenen etkinlik için Osmaniye Belediyesi’ne, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğüne ve etkinliğe katılan gençlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Valilik önünden başlayan ve Devlet Bahçeli Meydanında son bulacak olan Bisiklet Turu, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve Belediye Başkanı Kadir Kara’nın start vermesi ile başladı.

Valilik Basın