Genel

CEZAEVİNDE NEFES KESEN TATBİKAT

Osmaniye Cezaevinde yapılan isyan ve yangın tatbikatı nefes kesti.

Ceza infaz kurumlarından sorumlu Cumhuriyet Savcısı Mehmet Fatih ACEMOĞLU’nun katılımıyla Kurum Müdürü Hidayet MÜLAYİM’in koordinesinde yangın ve firar konulu tatbikat gerçekleştirildi.

İsyan ve yangın senaryosuyla hazırlanan tatbikat gerçeğe yakın olarak yapıldı.

Ceza İnfaz Kurumunda meydana gelebilecek isyan, firar, yangın ve doğal afet gibi durumlara hazır olmak amacıyla yapılan olağanüstü hal tatbikatında kurumumuz personellerine bu gibi durumlarda nasıl hareket edecekleri anlatıldı.


Senaryo gereği tatbikatta, hükümlüler tarafından çıkarılan isyana ve beraberinde çıkartılan yangına; AFAD , Emniyet Ekipleri, Osmaniye Elektrik Dağıtım A.Ş. görevlileri AKSA Gaz kesme ekipleri tarafından müdahale edildi.

Tatbikatta Kuruma ivedilikle ambulans sevk edildi ve tatbikat sırasında jandarma tabur komutanlığı ekipleri güvenlik önlemleri aldı.

Senaryo gereği yangından etkilenen bir kişinin ilk müdahalesi 112 acil sağlık ekibi tarafından yapıldı. Tatbikatta kurumda yaşanabilecek olağanüstü durumlara ve olaylara karşı alınması gereken tedbirler ve müdahaleler uygulamalı olarak gösterildi. 

Cezaevlerinden Sorumlu Cumhuriyet Savcısı  Mehmet Fatih ACEMOĞLU, tatbikata katılan tüm ekiplere ve kurum personeline teşekkür etti.

Haber merkezi