CHP İl Teşkilatı’ndan OGC’ye Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Şükret Çaylı ve yönetim kurulu üyeleri, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ni (OGC) ziyaret etti.

OGC Gökhan Erkmen Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette CHP heyetine teşekkür eden OGC Başkanı İsrafil Avcı, “Sayın Şükret Çaylı başkanım göreve geldiğinde hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak istedik. Ancak bazı sebeplerden dolayı bunu gerçekleştiremedik. Bundan dolayı başkanımdan özür diliyor ve görevinde başarılar diliyorum. Ziyareti ile bizleri onurlandırmıştır” dedi.

Ziyarette açıklama yapan CHP İl Başkanı Şükret Çaylı, “İktidara talip bir partinin Osmaniye temsilcisi olarak halkımızla buluşmaya devam ediyoruz. Bugün de siz değerli basın mensuplarımızı ziyaret etmek istedik. Bu arada şunu da ifade etmek istiyorum. Basın ile ilgili bazı duyumlar alıyoruz. Basın arasında ayrımcılık yapıyormuşuz. Bu kesinlikle doğru değildir. Kimseyi ayırmadan ve ayrımcılık yapmadan, herkesle eşit mesafedeyiz. Hepsiyle ortak bir çalışma yapmak istiyoruz. Tüm basın mensuplarımız bunu böyle bilsinler. Biz de basın mensuplarımızdan tarafsız ve ilkeli şekilde mesleklerini yapmalarını istiyoruz” dedi.

Çalışmaları ile ilgili de bilgi everen Çaylı, “Biz yönetim olarak tüm kesimi kucaklayan çalışma yapma kararı aldık. Tarımdan sağlığa, esnaftan işçisine, eğitimden gençliğe, memurundan emeklisine yani tüm kesimlerin yanında olacak şekilde çalışma grupları oluşturuyoruz. Bu çalışmalarımızda partimizi anlatacağız ve onların da sorunlarını ve önerilerini değerlendireceğiz” diye konuştu.

Bir soru üzerine ön seçim olup olmayacağını değerlendiren Çaylı, “Biz yönetim olarak gerek milletvekilliğinde gerek belediye başkanlığı adaylığında ön seçim yapılmasından yanayız. Ancak genel merkezimiz nasıl bir değerlendirme yapar bilemeyiz. Genel merkez bize sorarsa biz ön seçim yapılmasını öneririz” dedi.

Bu arada Düziçi ilçesinde siyanür ile altın çıkarıldığı söylentileri ile ilgili soruya cevap veren CHP Düziçi İl Genel Meclis Üyesi Hasan Çoban “Bu konuda bizlere de söylentiler geldi. Yaptığım araştırmada böyle bir durumun söz konusu olmadığına dair cevap aldım ve kayıtlara geçittirdim” diye cevapladı.

Ziyarete İl Genel Meclis Üyesi Hasan Çoban ile bazı yönetim kurulu ve il koordinasyon kurulu üyşeleri de katıldı.

Ziyaret için teşekkür eden OGC Başkanı Avcı, “Ben de çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bizim cemiyetimiz ayrım yapmadan tüm partilere eşit mesafededir ve kapımız her daim açıktır” dedi.

GÜLEN BURKAÇ