Genel

CHP OSMANİYE İL BAŞKANI ŞÜKRET ÇAYLI: “HERŞEYE RAĞMEN UMUTSUZLUĞA YER YOK”

Ülkede yaşanan tüm olumsuz şartlara rağmen UMUTSUZLUĞA YER YOK diyen CHP Osmaniye İl Başkanı Şükret ÇAYLI;     “Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılında, demokrasi, adalet, üretim ekonomisi, sosyal devleti merkezine alan, toplumsal barışı ve kamu yararını güvence altına alan bir siyaseti inşa etmek idealiyle durmaksızın çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

CHP ‘nin kuruluşunun 99. Yıldönümü, Osmaniye’de de partililer tarafından büyük bir coşku ile kutlandı.

Kutlama etkinlikleri kapsamında sabah il binasında buluşan partililer, CHP İl Başkanı Şükret Çaylı, CHP Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir Özgan,  çevre ilçe ve belde örgüt başkanları, kadın ve gençlik kolları yönetimi ve partililer, Eski Valilik önündeki Atatürk Anıtına kadar caddede elde Türk bayrağı ve 6 oklu bayraklarla “Mustafa Kemalin askerleriyiz, Hak hukuk adalet” sloganları atarak yürüdüler.

Burada Atatürk Anıtına çelenk sunma saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesini müteakiben günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yapan CHP Osmaniye İl Başkanı Şükret ÇAYLI şunları söyledi:

“Kurtuluş mücadelesinin ve kuruluş iradesinin siyasi önderi Cumhuriyet Halk Partisi 99 yaşında. 

        Bugün bu tarihi mirası coşkuyla kutlamak ve Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılını hep birlikte inşa etme kararlılığımızı bir kez daha güçlü bir sesle beyan etmek için buradayız.

     Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidir.

      Saraya karşı milletin kayıtsız şartsız egemenliğinin iradesini esas alan Cumhuriyetimizi yeniden ortak bir değer haline getirmek, demokrasi ile taçlandırmak bugün her şeyden daha öncelikli bir görevdir.

         Cumhuriyetimizin yüz yıla yaklaşan tarihinin son yılları maalesef büyük bir yıkıma yol açan Tek Adam Rejiminin talan düzeni ile geçmiştir. Demokrasiyi, adaleti, kalkınmayı yok sayan talan ve tek adam rejiminin sonucunda çok boyutlu bir buhranın ağır tahribatı yaşanmaktadır.

        Milyonları yoksulluğa mahkum eden bu yolsuzluk düzeni, bir avuç imtiyazlıya ciddi servet transferleri yaparak, halkın olan tüm kaynakları küçük bir sınıfın elinde toplamış, eşitsizlikleri derinleştirmiş, güvencesizliği artırmıştır.

       Ancak umutsuzluğa yer yok! Talan ve tek adam rejiminin ülkemizi sürüklediği bu çok yönlü buhrandan güçlendirilmiş parlamenter sistemi kurarak, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, egemenliği tekrar kayıtsız şartsız millete devrederek, hukukun üstünlüğüne dayalı hukuk devletini kurarak; hepimizin birlikte zenginleşeceği üretim ekonomisini ve sosyal devleti inşa ederek çıkacağız.

-Cumhuriyet Halk Partisi; kurtuluşun ve kuruluşun, dış güçlere boyun eğmeyenlerin, kula kulluk etmeyenlerin partisidir.

-Cumhuriyet Halk Partisi; hak, hukuk ve adaletten vazgeçmeyenlerin partisidir.

-Cumhuriyet Halk Partisi bu topraklarda yalana, talana, peşkeşe boyun eğmeyenlerin partisidir.

-Cumhuriyet Halk Partisi, hiçbir çocuğun gece yatağa aç girmesini istemeyecek kadar vicdan sahibi olanların partisidir.

-Cumhuriyet Halk Partisi, bu topraklarda barışı ve huzuru isteyenlerin partisidir.

-Cumhuriyet Halk Partisi, kimsenin ötekileştirilmediği ve dışlanmadığı bir ülke hayaliyle yaşamak isteyenlerin partisidir.

     CHP olarak, demokratik ve müreffeh geleceği halkımızla birlikte inşa etme ve toplumsal barışı tesis etmenin tarihi sorumluluğunu taşıyoruz.

     Tüm hakları yok eden ve toplumu ayrıştırarak kutuplaştıran bugünün iktidarının yıkıcı siyasi anlayışının yerine kamu yararını gözeten, toplumsal barışı güvence altına alacak aydınlık bir geleceği el birliği ile kuracağız.

     Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılında, demokrasi, adalet, üretim ekonomisi, sosyal devleti merkezine alan, toplumsal barışı ve kamu yararını güvence altına alan bir siyaseti inşa etmek idealiyle durmaksızın çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.

    Sorumluluğumuz büyük. Ama Kararlıyız.

    Türkiye Cumhuriyeti’nin ve partimizin kuruluşunun 100. yılında karşınıza Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmış kadrolar olarak çıkacağız. Halkın iktidarında kutlayacağız.

    Hak, hukuk ve adalet şiarıyla, yüzünü halka dönen, gücünü milletimizden alan partimizin 99. yılını kutluyor; başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyor, özgür, çağdaş ve laik Türkiye’yi gelecek kuşaklara taşımak için sonuna kadar mücadele edeceğimize söz veriyoruz.

   Kuruluş Yıl Dönümümüz kutlu olsun.Saygılarımla.

Partilerinin kuruluş coşkusunu yaşayan partililer , proğramın ardından Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler ve parti il binasında devam eden kutlama proğramına katıldılar.

HASAN KILIÇ