ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI VE SOSYAL ALAN PROJESİ, OSMANİYE’YE YAKIŞAN  BİR PROJE

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, Projenin tamamlanması ile ilimize kazandırılacak olan Osmaniye Çocuk Trafik Eğitim Parkı ve Sosyal Alanının, çocuklarımızın trafik kurallarını küçük yaşta öğrenmeleri ve benimsemelerini sağlayacağını ifade ederek, çocukların öğrendiklerini aileleri ile paylaşmalarının da farkındalık açısından önemli olduğunu söyledi

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Yapımı Devam Eden Osmaniye Çocuk Trafik Eğitim Parkı ve Sosyal Alanında İncelemelerde Bulundu,

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, İçişleri Bakanlığımızın destekleriyle Osmaniye Valiliği ile Osmaniye Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında Fakıuşağı mahallesinde 12 bin metrekare alan üzerine yapımına başlanan Osmaniye Çocuk Trafik Eğitim Parkı ve Sosyal Alanında incelemelerde bulundu.

        İncelemeleri sırasında Vali Dr. Erdinç Yılmaz’a bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Melih Loş, Çocuk Trafik Eğitim Parkı ve Sosyal Alanlar Projesi sayesinde çocukların bu alanda eğlenerek öğrendikleri bilgileri aileleri ve çevresiyle paylaşarak farkındalığı arttırmak ve trafik kural ihlallerinin azalmasının sağlanmasının hedeflendiğini belirterek, Osmaniye Belediyesi tarafından 12 bin metrekare alan üzerine yapımı tamamlanacak olan projede yeşil alan, eğitim pisti alanı, otopark, kafeterya alanı ile idari bina yer alacağını kaydetti.

        Vali Dr. Erdinç Yılmaz, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, Projenin tamamlanması ile ilimize kazandırılacak olan Osmaniye Çocuk Trafik Eğitim Parkı ve Sosyal Alanının, çocuklarımızın trafik kurallarını küçük yaşta öğrenmeleri ve benimsemelerini sağlayacağını ifade ederek, çocukların öğrendiklerini aileleri ile paylaşmalarının da farkındalık açısından önemli olduğunu söyledi. Osmaniye Çocuk Trafik Eğitim Parkı ve Sosyal Alanları Projesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür eden Vali Yılmaz, “Osmaniye’mize yakışacak çok güzel bir proje. Hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Valilik basın