Genel

ÇOCUKLARDA  İLERİ  YAŞAM  DESTEĞİ  EĞİTİMİ

Acil Sağlık Hizmetlerinde çalışan sağlık personellerinin erişkin hastalarda ileri yaşam desteği konusunda bilgi ve becerilerini geliştirmek amacı ile düzenlenen eğitim modülüdür. Eğitimde;  teorik sunumlar, küçük gruplarla parça beceri uygulamaları ve senaryo çalışmaları yapılmaktadır.

Osmaniye İl sağlık Müdürlüğüne  bağlı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görevli sağlık personellerinin katıldığı, 4 gün sürecek Çocuklarda İleri Yaşam Desteği Eğitimi “ÇİLYAD” İlimizde ilk kez 26 Şubat 2024 tarihinde başladı.

ÇİLYAD Eğitiminin İl Ambulans Servisi Başhekimliği Eğitim Birimi tarafından verilmeye başlanması ile birlikte bundan sonraki süreçte personellerimiz eğitim almak için başka illere gitmek zorunda kalmayacak.

Eğitim Merkezimizde düzenlenecek Eğitim Programı 10 sağlık personelinin katılımı ile 26-29 Şubat 2024 tarihleri arasında 4 gün sürecektir. Eğitim ekibimize Adana İl Sağlık Müdürlüğünden 3 Gözetmen Eğitmen ve Osmaniye Devlet Hastanesinde görevli 3 Çocuk Sağlığı ve Hastalıları Uzmanı Hekim eğitmen olarak katılacak.

 İlimizde ilk kez yapılan ÇİLYAD eğitiminin açılış programına Sağlık Hizmetleri Hizmetleri Başkanı Dr. Yasin Güngör, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Ülkü Dilek Kutluca ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Zeynep Demirdelen katıldı.

Haber merkezi