Genel

CUMHURİYET TEMALI ŞİİR, KOMPOZİSYON  VE TASARIM YARIŞMASI   DÜZENLENDİ

Dereceye giren öğrencilere madalya ve çeşitli ödüller verilecek. Yarışma katılmak isteyenler ise 16 Ekim pazartesi günü mesai bitimine kadar Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvuru yapılabilecek.

Osmaniye Belediyesi tarafından, Cumhuriyetin 100. Yılında, şiir, kompozisyon ve okul panosu tasarımı yarışması düzenlenecek. Dereceye giren öğrencilere ise madalya ve çeşitli ödüllerin verilecek.

Osmaniye Belediyesi tarafından, kuruluşunun 100. yılı vesilesi ile cumhuriyete ve cumhuriyetin mimarı Mustafa Kemal Atatürk’e, tüm kahramanlara ve şehitlere duyulan sevgi, saygı ve minnettarlığı, görseller ve yazılı materyaller kullanılarak, her okulun veya sınıfların kendi panoları aracılığı ile ifade edebilmesini sağlamak amacıyla ilkokullar arası “Okul panosu tasarımı” yarışması düzenlenecek. Ayrıca, Cumhuriyet Bayramının anlam ve önemini hatırlatmak ve şiirlerini sevdirmek; öğrencilere toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazandırmak amacıyla ortaokullar arası şiir okuma ve Cumhuriyet bilincinin geliştirilmesi amacıyla liseler arası kompozisyon yarışmaları düzenlenecek. Dereceye giren öğrencilere madalya ve çeşitli ödüller verilecek. Yarışma katılmak isteyenler ise 16 Ekim pazartesi günü mesai bitimine kadar Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvuru yapılabilecek.

Belediye basın