Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanına  YENİ FİDANLAR DİKİLDİ

Karaçay Çevre Yolu mevkiinde, şehitlerimiz anısına 2017 yılında oluşturulan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı’na yeni fidanlar dikildi. 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında yapılan fidan dikim törenine; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Güven Çelik, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Hatıra Ormanı’na fidan dikerek can suyunu veren Vali Dr. Erdinç Yılmaz burada yaptığı konuşmada, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle birçok faaliyetlerimiz var. 15 Temmuz’u unutmayacağız ve unutturmayacağız. 15 Temmuz’da kahramanca vatanımızı savunanlara bir kez daha minnettarlığımızı ifade ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun, Gazilerimize hayırlı, sağlıklı ömürler diliyorum” dedi.

Protokol mensupları da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanına fıstık çamı, süs eriği, oya ağacı, defne ve zeytin fidanlarını diktiler.

Valilik Basın