Genel

DEPREMZEDELERDEN TEŞEKKÜR  MESAJI

Osmaniye de Faaliyet Gösteren Depremzedeler Dernekleri LGS ek kontenjanına Osmaniye’nin de alınmasına teşekkür ettiler.

Türkiye genelinde yapılan ve tercihleri 03-19 Temmuz 2023 tarihine kadar devem edecek olanLiselere Geçiş Sınavı’nagiren öğrencilerin deprem bölgesinin bazı illerine ek kontenjan sağlanmasın da Osmaniyeilk açıklamada bulunmamaktaydı.

Konunun gündeme getirilmesi  iseOsmaniyeDepremzedeler dernekleri başkanlarının Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan’aAçık Mektubu,Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük’ün,CHP Osmaniye Milletvekilleri  Asu  Kaya Gedik’in,Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı’nın ve Osmaniyedeki siyasilerin özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdogan’a, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye ve Milli Eğitim Bakanı  Yusuf Tekin Bey’e ulaşılarak, Asrın Felaketi Depremin de en büyük hasarı alan illerin arasında yer alan Osmaniye’ye bu hakkın tanınmasının yerinde olacağı şeklinde çalışmalar yapılmasını istediler. Ayrıca Konu ile İlgilenen Osmaniye Ak Parti Milletvekili İnsan Hakları Komisyonu Başkanı  Av. Derya Yanık hanımefendi, Ak Parti Osmaniye Milletvekili Seydi  Gülsoy bey ile diğer yetkililerin girişimleri de depremzedelerin taleplerinin ulaştırılmasında önem arz etti.

Tüm bu ilgi ve çaba sonucunda Milli Eğitim Bakanı  sayın Yusuf Tekin’in  oluruna  sunulan02.07.2023 tarihliOsmaniye,Adıyaman,Hatay,Kahramanmaraş,Malatya ,Gaziantep ili Nurdağı ve İslahiye ilçelerinin de bulunduğu Orta Öğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu beyin Ek Kontenjan Hakkı konulu yazısı onaylanarak yürürlüğe girdi.

LYS ek kontenjanının Osmaniye’yi de kapsamasında konuyu gündeme getiren,takip eden Ak Parti Osmaniye Milletvekili  İnsan Hakları Komisyonu Başkanı sayın Derya Yanık’a, Seydi Gülsoy’a, talepleri onaylayan Mili Eğitim Bakanı sayın Yusuf Tekin beye,

Desteklerini her daim Osmaniye den esirgemeyen MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli beye, Depremin ilk gününden bu yana devletin şefkat ve yardımını sağlayan Cumhurbaşkanısayın Recep Tayyip Erdoğan beye teşekkür ediyoruz.

                      Ahmet Kama                                                                Av.Emre Erköseler

Sefa Evleri Depremzedeler Derneği Başkanı              Osmaniye Depremzedeler Derneği Başkanı

Muhammet Naharcı Metin Akıncı

Rahimehatun   ve Esenevler Dep.Der.Başkanı Metin Tamer Siteleri Depremzedeler Der.Başkanı

Menderes Demir

Altı Şubat Depremzedeler Derneği Başkanı