“Dünya Göçmen Kuşlar Günü” Fotoğraf Sergisi Açıldı

Dünya Göçmen Kuşlar Günü dolayısıyla İlimizde konaklayan göçmen kuşların fotoğraflarının yer aldığı Fotoğraf Sergisi Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensuplarının katılımıyla açıldı. Park 328 AVM’de açılan sergi açılışına Vali Yılmaz’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Mehmet Hulusi Akkuş, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, Doğa Koruma ve Milli Parklar 7. Bölge Müdürü Turgut Çangır, Osmaniye Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Oktay Deniz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Sergiyi, protokol mensupları ile birlikte gezen Vali Yılmaz’a sergi hakkında Doğa Koruma ve Milli Parklar 7. Bölge Müdürü Turgut Çangır bilgi verdi. Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasının “Dünya Göçmen Kuşlar Günü” olarak kutlandığını ifade eden Bölge Müdürü Çangır, farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendiğini ifade ederek, Sergi’nin de bu etkinlikler kapsamında düzenlendiğini kaydetti.

Tüm fotoğrafları tek tek inceleyerek kuşlar hakkında bilgi alan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Bugün Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğümüz, Üniversitemiz, Tarım ve Orman Müdürlüğümüz işbirliğinde, “Dünya Göçmen Kuşlar Günü” dolayısıyla, Osmaniye’deki göçmen kuşların fotoğraflarının yer aldığı bir Sergi açtılar. Osmaniye’mizde muhteşem kuş türleri var, İlimizin bu zenginliğini görmekten çok mutlu oldum. Kırmıtlı Kuş Cennetimize bu türlerin hemen hepsi oraya uğruyor, orası da bu anlamda kuşlar için çok güzel bir mekân, doğası da çok güzel. Bu güzel serginin hazırlanmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Valilik basın

“>