Durmuşoğlu, Atatürk’ü Anma, Gençlik  ve Spor Bayramı’nı Kutladı

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Milletvekili Durmuşoğlu mesajında şunları kaydetti: “Bağımsız ve müreffeh yarınlara yürüyüşün başlangıcı olan 19 Mayıs, aziz milletimizin hürriyetinden asla vazgeçmeyeceğini, hiçbir şartta himaye altına girmeyeceğini, özgür iradesine her şartta sahip çıkacağını, tüm dünyaya ilan ettiği gündür.

“Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına” inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs’ta Samsun’da başlattığı, sonrasında da Amasya, Erzurum, Sivas’tan tüm Anadolu’ya yayılan milli mücadele ruhu, bugün gençlerimizin gözlerinde görülmekte, heyecanı ve coşkusu yüreklerinde hissedilmektedir. Bizler inanıyoruz ki; güzel ülkemizin, ilerlemesi, gelişmesi ve büyümesi geleceğimizin teminatı gençlerimiz sayesinde gerçekleşecektir. Yüreği vatan ve millet sevgisiyle dolu, yüksek idealleri hedefleyen, ülkemize ve insanlığa karşı mesuliyetlerinin bilincinde bir gençlik olarak bu mukaddes emaneti daima koruyup yücelteceğinize yürekten inanıyor; yarınlara umutla bakıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyeti gençlere emanet eden ve 19 Mayıs’ı da gençliğimize bayram olarak armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, adını tarih sayfalarına bile sığdıramayacağımız, toprağımızın her zerresinde hakkı olan şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum.”

Ali Celal KAYMAK