Düziçi Kaymakamı Turgay İlhan: “EĞİTİM KALİTESİNİ DAHA DA İLERİYE TAŞIMALIYIZ”

Osmaniye’nin Düziçi ilçe Kaymakamı Turgay İlhan, yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle yayınladığı mesajda şunları söyledi:

“Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız haftada, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine, öğretmenlerimiz de öğrencilerine kavuşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşamaktadır.

Sağlıklı, mutlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı nesillerle mümkün olabilir. Bilindiği gibi, bilgi çağını yaşadığımız günümüzde teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişmektedir. Milletimizin uygarlık yarışında ön sıralarda yer alabilmesi iyi yetişmiş nesillerle mümkün olacaktır.

Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim sürecinde göstereceğimiz başarı, daha müreffeh bir hayatın temeli ve teminatı olacaktır. İdareciler, eğitimciler, öğrenciler ve veliler olarak, tüm bu fırsat ve imkânları eğitim kalitesini daha ileriye taşımak için en iyi biçimde değerlendireceğimize yürekten inanıyorum.

Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran eğitim ordusudur’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri yolunda, milli manevi değerlerimizin yol göstericiliğinde, evrensel değerlerin ışığında bizler de, eğitim alanında eksiklerimizin giderilmesi için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu çabaya, imkânlar ölçüsünde katkıda bulunmanın bir vatandaşlık görevi olduğunu da hatırlatmak isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize, ilçemize ve eğitim camiamıza, başarılarla dolu, hayırlı bir yıl olmasını temenni ediyor; değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.

Haber merkezi