Genel

DÜZİÇİ’LİLER  15 TEMMUZ’UN YILDÖNÜMÜNDE TEK YÜREK OLDU

Kaymakamımız Turgay İlhan, protokol mensupları ve halkla Düziçi Kaymakamlığı Binası önünde toplanarak Düziçi Gençlik spor Müdürlüğünün organize etmiş olduğu 75 metre uzunluğundaki dev Türk Bayrağı taşınarak Atatürk ve demokrasi meydanına kadar yürüyüş yaptı. Saat 20:00’da başlatılan yürüyüş, Atatürk ve Demokrasi meydanına kadar sürdü.

15 Temmuz 2022 günü saat 20:30’da İlçemiz Atatürk ve Demokrasi Meydanın’daki program, Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, canları pahasına demokrasimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkan demokrasi şehitlerimiz olmak üzere mukaddes değerlerimiz uğruna vatan toprağına düşen tüm şehitler için saygı duruşu, İstiklal Marşı ile başladı. Programı öncesinde Kaymakamımız Turgay İlhan tarafından Anı Defterine duygu ve düşünceleri yazıldı. Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dualarla devam eden programda Kaymakamımız Turgay İlhan, tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma gerçekleştirildi. Program sinevizyon ve 15 Temmuz Darbe gecesinden kesitler sunan kısa film, okunan şiir, kaside, ilahi ile mevlid-i şerif okunarak devam etti.

Kaymakamımız Turgay İlhan konuşmasında;

Belediye Başkanım, Cumhuriyet Başsavcım, Protokolün Saygıdeğer üyeleri, Kıymetli Daire Amirlerim, İlçemizin ve Geleceğimizin Teminatı Genç Kardeşlerim, Değerli Misafirler, Çok Kıymetli Düziçi’ liler hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Bugün burada 15 Temmuz Aziz Şehitlerimizin 7. Yıldönümünü bir kez daha yad etmek ve kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Hepiniz hoş geldiniz.      

15 Temmuz Gecesi, Ülkemizi, Milletimizi, Demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen FETÖ mensubu vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını ve bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Ancak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Milletimiz darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğratmıştır.

Şehitlerimizin ve Gazilerimiz 15 Temmuz gecesi cesaretiyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde kendilerini gönülden yad edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız.

15 Temmuz’ da meydanlara, tıpkı Çanakkale’ de İstiklal Savaşımızda olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı. Büyük Türk Milleti vardı. Bu darbe girişiminde, milletimiz, tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur.

 Milletimiz bu ülkeyi bölmek isteyen saldırganlara karşı Çanakkale’de, Dumlupınar’ da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’ da aynı cevabı vermiştir.

Türkiye’yi parçalayacaklarını, Devleti teslim alabileceklerini sanarak 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan Milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır.

 Bu darbe girişimi Milletimize, Meclisimize, Demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla, Türkiye artık yeni bir döneme girmiştir. Bu güzel ülke, artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür.

15 Temmuz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize sağlık, sıhhat diliyorum. 15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz Kutlu Olsun.  

Programa Kaymakamımız Turgay İlhan, Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Çakmakcı, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kara, kamu kurum ve kuruluşları ilçe müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri,  şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi. Video-slayt gösterimi ile devam eden program, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın konuşması dev ekranda yayınlandı. Saat 00:13’ü gösterdiğinde Şehitlerimiz anısına İlçemizdeki bütün camilerden aynı anda selalar okundu ve dualar edildi. Saat 00:13’te okunan selaların ardından program demokrasi nöbeti ile sona erdi.

Kaymakamlık basın