Genel

DÜZİÇİ’NDE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde 19 Eylül Gaziler Gününün 101. Yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen etkinlikler çerçevesinde; saat 09:30 da Atatürk Anıtında düzenlenen çelenk sunma programı; Kaymakam Turgay İlhan, Düziçi Belediyesi Başkan Vekili Ulvi Anıt, Cumhuriyet Başsavcısı Cemre Gökçe Özden, siyasi partilerin temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katlımı ile başladı.

Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düziçi Temsilciliğinin çelenklerinin Atatürk Anıtına sunumu ile başlayan program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile günün anlam ve önemini belirten gazi Cezmi Yıldıran’ın konuşması ile sona erdi.

Çelenk Sunma Töreninin ardından   Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düziçi Temsilciği ziyaret edildi. Ziyaretin ardından Öğretmen evinde gazilerimiz onuruna düzenlenen yemek programına katıldı. Kaymakam Turgay İlhan, Gazilerimizle bir süre sohbet ederek, Gaziler Gününü kutladı.

Kaymakam Turgay İlhan, “Şanlı Gazilerimizin, Gaziler Gününü kutluyor; şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Hayatta olan gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.” dedi. Düzenlen yemek programının ardından, Gazilerimize hediyeler takdim edildi.

Düziçi Kaymakamlık basın