DÜZİÇİ’NDE   KARMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULDU

Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlı Alibozlu köyü sınırında bulunan mülkiyeti Hazine’ye ait  950.000 metrekare alan üzerinde yer alan Düziçi Karma Organize Sanayi Bölgesi kuruldu.

Düziçi Organize Sanayi Bölgesi’nin minimum 700.000 metrekaresinin sanayi parselinden oluşacağı, en küçüğü 2.000 metrekare olmak üzere talebe ve ihtiyaca göre 5,10, 20, 50 ve 100.000 metrekare büyüklüğünde sanayi parsellerin oluşturulacağı bildirildi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz konuya ilişkin yaptığı açıklamada, İlimizin kalkınmada öncelikli iller arasında yer aldığını ifade ederek, “Düziçi Karma Organize Sanayi Bölgemizin kuruldu. İlimizin kalkınmada öncelikli illerden olması, bölgede yatırım yapacak yatırımcılara gümrük vergisi, kurumlar vergisi, SGK işveren payı desteği, faiz desteği, emlak vergisi muafiyeti, indirimli arsa tahsisi, harç istisnası gibi önemli teşvikler sağlayacaktır. Ayrıca Düziçi Karma OSB’de yer alacak fabrikalar sayesinde yeni istihdam imkânları da oluşacaktır.  Düziçi Karma OSB’mizin hayırlı olmasını diliyorum. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, Osmaniye Milletvekillerimize ve Düziçi OSB’nin kurulmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy, konuyla ilgili açıklamasında “Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, Osmaniye Valimiz Erdinç Yılmaz’a, Milletvekillerimiz İsmail Kaya ve Mücahit Durmuşoğlu’na, Düziçi Kaymakam’ı Turgay İlhan’a Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner’e, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Cafer Takırtaş ve OSB’nin kurulmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Valilik basın