Genel

Eğitimci Ömer Bektaş vefatının 8. Sene-i devriyesinde anıldı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Osmaniye Merkez İlçe Başkanı Hatice Kaya, Bağımsız Türkiye ateşinin mihmandarlarından Eğitimci Ömer Bektaş için vefatının 8. Sene-i devriyesinde anma mesajı yayınladı. Başkan Kaya, Eğitimci Bektaş’ın BTP’nin Merhum Genel Başkanı Prof.Dr. Haydar Baş’ın yol göstericiliğiyle hayat ölçülerinden sapmamış değerli büyüklerden olduğunu söyledi.

BTP Osmaniye Merkez İlçe Başkanı Hatice Kaya, “Ömer Bektaş hocamız Osmaniye’mizde Bağımsız Türkiye Partimizin kutlu ateşini yakan kimliği ile teşkilatımız için özel yerini daima koruyacaktır” dedi.

İlçe Başkanı Kaya yayınladığı anma mesajında şunları söyledi: “27 Haziran 2014 günü ebediyete uğurladığımız değerli büyüğümüz Ömer Bektaş hocamızın vefatının 8. Sene-i devriyesinde aramızda olmayışının üzüntüsü içindeyiz. Eğitim camiasında, öğrencileri ve tanıyan herkes tarafından milli manevi duyguların mihengi, sohbetiyle birleştirici, kişiliğinde Türk oğlu Türk olmayı yaşayan ve yaşatan mütevazi bir arkadaş ve öğretmen olarak halen hatırlatılıyor olmasını müşahade etmekten onur duyuyoruz. Merhum genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş beyin yol göstericiliğiyle hayat ölçülerinden sapmamış değerli büyüğümüz Ömer Bektaş hocamız, Osmaniye’mizde Bağımsız Türkiye Partimizin kutlu ateşini yakan kimliği ile teşkilatımız için özel yerini daima koruyacaktır. Resmi öğretmen kimliği görevini yerine getirdiği süre içerisinde de Teşkilatımızın merhum il başkanları ve il başkanlarımızdan Hasan Kaya ve il başkanımıza da sohbetleriyle desteğini eksik etmemiştir. Ömer Bektaş abimiz yaşadığı sürece, Merhum Genel Başkanımız Prof. Haydar Baş bey ile yoldaş olduğu şekliyle, Trabzon Akçaabat Şehitlik tepesindeki kabristanda merhum genel başkanımızla komşu olarak yatmaktadır. Yüce Allah, kabrini nur, mekanını cennet, makamını âlî etsin. Bağımsız Türkiye Partisi Osmaniye Merkez İlçe Başkanlığı olarak öncelikle; kıymetli eşi Nazmiye Bektaş hanımefendiye, eğitim camiası ile öğrencilerine, tanıdıklarına ve teşkilat mensuplarına aramızdan ayrılan Merhum Ömer Bektaş hocamızın yokluğunu hissedenlere bir kez daha sabırlar dilerim.”

Ali Celal KAYMAK