Genel

EMEKLİ ÖĞRETMEN MEHMET TEHÇİ’NİN  ALTINLA  TAÇLANDIRDIĞI BAŞARILI ÖĞRENCİLER

Osmaniye’de emekli öğretmen Mehmet Tehçi, köylerinde ikamet eden ve LGS ile YKS’de başarılı olan öğrencileri altınla ödüllendirdi.Emekli öğretmen Tehçi, öğrencilerden birine çeyrek altın diğerine ise gram altın taktı. Tehçi ” Köyümüzde 17 tane doktorumuz var.Bu sayının artmasını istiyorum.Bu yolda çocuklarımızı teşvik etmek için bu ödülü eksik olmasına rağmen daha iyilerine layık olmalarına rağmen ben bununla şimdilik yetinmelerini istiyorum” Dedi. 

Köyün Başarılı Gençlerine Altınla Teşvik: Doktor Sayısını Artırmak İçin Adım Atılıyor

Köyün Altın Çocukları: LGS ve YKS Başarısını Altınla Ödüllendirdiler

Köydeki Başarılı Öğrencilere Altın Takıldı: Doktor Sayısına Destek Adımı

Tıp Hayaliyle Çalışan Gencin Altın Dolu Başarısı

Öğretmenin Öğrencilerine Altınla Destek Verdiği Anlamlı Ödül Töreni

Köyde Altınla Geleceğe Teşvik: Başarılarını Altınla Taçlandırdılar

Doktor Sayısını Artırmak İçin Altınla Motive Edilen Gençler

Köydeki Başarılı Gençler Altınla Ödüllendirildi

Köyün Altın Yıldızları: LGS ve YKS Dereceleriyle Parlayan Gençler

Osmaniye’de emekli öğretmen Mehmet Tehçi, köylerinde ikamet eden ve LGS ile YKS’de başarılı olan öğrencileri altınla ödüllendirdi.Emekli öğretmen Tehçi, öğrencilerden birine çeyrek altın diğerine ise gram altın taktı. 

Tehçi ” Köyümüzde 17 tane doktorumuz var.Bu sayının artmasını istiyorum.Bu yolda çocuklarımızı teşvik etmek için bu ödülü eksik olmasına rağmen daha iyilerine layık olmalarına rağmen ben bununla şimdilik yetinmelerini istiyorum” Dedi. 

Osmaniye’nin Tehçi köyünde emekli öğretmen Mehmet Tehçi köyünde LGS ve YKS’de başarılı olan öğrencileri altınla ödüllendirdi.Bu yıl LGS’de dereceye giren Uğur Tehçi’ye gram altın ,YKS’de dereceye giren Rukiye Tehçi’ye ise çeyrek altın taktı. 

Emekli Öğretmen Mehmet Tehçi şunları söyledi: “  Otuz dokuz sene öğretmenlikte çalıştım. Öğretmenliğin ışık saçan bir meslek olduğunu biliyorum. Özellikle gençlerimizin bizim ve ülkemizin geleceği olduğunu biliyorum. Gençlerimiz ne kadar iyi, güzel yetişir kendi sorumluluğunu hissederse, ülkemizin o kadar gelişeceğini düşünüyorum. Babam öldüğünde mevlit okutamadık. Ben mevlit için yapılması gereken masrafın bu şekilde gençlerimize aktarılmasını gerektiğini düşünüyorum. Köyümüzde 520 hane var, bin yedi yüz nüfus var, 17 tane doktorumuz var. Bu sayının artmasını istiyorum. Bu yolda çocuklarımızı teşvik etmek için, bu ödülü eksik olmasına rağmen, daha iyilerine layık olmalarına rağmen,ben bununla şimdilik yetinmelerini istiyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Güzellikler onlarla birlikte olsun”

Üniversiteye hazırlanan Rukiye Tehçi ise  “ Bu sene 12. sınıftım ve şu anda tıp için hazırlanıyorum. Bu sene en büyük hayalimden bir tane tıp okumaktı. Bunun sebebi ise ablamın hem doktor olması hem de  ailemin benim hakkımda gurur duymak istemesi. Babamın hayalleri, annemin hayalleriydi.Bundan dolayı çok sıkı bir şekilde çalıştım ve bunun karşılığını çok şükür ki alabildim.Derecem 12 bin 996. oldum. Ama OBP’em biraz geri attığı için bu şekilde oldu.” Dedi. 

 Anne Songül Tehçi  “İşlerini hiç yaptırmadım sürekli masalarına getirdim. İşte ne gerekiyorsa çerezler olsun, yemekler olsun… Kesinlikle misafir kabul etmedik evimize. Yani misafir geleceği zaman uygun bir, müsait bir güne ayarladık. Kendilerinin ders olmadığı vakite. Yani kendileri de zaten ellerinden geleni yaptılar,derslerine çalıştılar, biz de destek olduk.Kendileri ne dediyse işte istediyse arkalarında her zaman destekler olduk babası, ben. Babası sürekli mesela köyde okul olmadığı için  Osmaniye’deydi. Babası işe giderken götürüyordu okula bırakıyordu okuldan tekrardan alıp getiriyordu. Yani öyle bayağı bir yani desteği oldu. Tabii ki Allah’ım kendilerinde önlerini, yollarını açık eylesin. Kendileri de tabii ki  ellerinden geleni yaptılar. Bizi mutlu ettiler, sevindirdiler” Diye konuştu. 

LGS sınavında Sosyal Bilimler Lisesi’ni kazanan Uğur Tehçi ise “  Yüzdelik dilim olarak 16’ya girdim ve sosyal bilimlerini kazandım. Önümüzdeki abilerim ve ablalarımda bana örnek olarak ben de onların izinden gitmek  istiyorum. Herkesin bir fen lisesine gidip, tıp fakültesine gitmesi beni çok etkiledi. Kuzenlerimin hepsi güzel bir yerlere gitti ve onları örnek almak istiyordum. O yüzden bu yolu izledim” Şeklinde konuştu.

MENDERES DEMİR