Fen Lisesi’nde “Tubitak 4006 Bilim ve Teknoloji Fuarı” açıldı

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Şehit Muhammet Mustafa Karabörk Fen Lisesinde “TUBİTAK 4006 Bilim ve Teknoloji Fuarı” açıldı.

Okulun Kurtuluş Tuyan Spor Salonu’nunda düzenlenen fuarda, 18 danışman öğretmen ve 82 öğrencinin görev aldığı 6 aylık çalışma sonunda birbirinden önemli projeler sergilendi. 

Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır, burada yaptığı konuşmada, öğrencilerin temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen fuarda emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ta, gençlerin bilim ve teknoloji ile buluşmasının öncelikleri olduğunu belirterek, “Bu tür projeleri önemsiyoruz. Öğrencilerin gelişmelerine önemli katkısı olan bu tür sergileri ve projeleri destekliyoruz. Emeği geçenleri tebrik ediyoruz.  

Şehit Muhammet Mustafa Karabörk Fen Lisesi Müdürü Turgay Eriş ise öğrencilerin ilerde ülke yararına olacak buluşların mimarı olacaklarını ifade ederek, projelerin 1 hafta süreyle sergileneceğini kaydetti.

Vatandaşlar ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği fuarın açılışına, Belediye Başkanı Vekili Hakan Semercioğlu, Kadirli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmethan Yüksel, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Erbay Tan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, bazı kurum ve okul müdürleri, siyasi ve STK temsilcileri, davetiler ve veliler katıldı.   

 MENDERES ÖZAT