GENÇLİĞİMİ ZORKUN’A BORÇLUYUM

Osmaniye’nin tanınmış sevilen terzi esnaflarından 83 yaşındaki Ata Kutsal, dinçliğini ve gençliğini Zorkun Yaylası havasına borçlu olduğunu söyledi.

18 Eylül 2022 Pazar günü Zorkun’da Yörükler Mahallesi yolunda evine elinde  Zorkun pidesi ile yaya olarak giderken karşılaştığımız  Osmaniye’nin emektar terzi esnaflarından 2 çocuk babası Ata Kutsal, kendisinin Zorkun doğumlu olduğunu belirterek her yıl Nisan ayında yaylaya geldiğini ve Kasım ayının sonuna doğru şehre indiğini söyledi.

ZORKUN OSMANİYE’NİN CENNETİ

Türkiye’nin en güzel yaylasının ZORKUN olduğunu belirten Ata Kutsal, duygularını “Osmaniye’linin ve bölge halkının olmazsa olmazı  hatta kırmızı çizgisi olan Zorkun’un kendine has dinlendirici müthiş bir havası var. Burada saatlerce çalışırsın fazla yorulmazsın artı 1 saat uyuduğun zaman  da dinlenmiş olursun. Yani bir saat uyku yetiyor insana. Yani havası ile tavası ile ekmeği ile çileği ve domatesi ile kısacası yayla meyveleri ile Zorkun’un ayrı bir yeri var. İnanın Kasım ayında şehre dönsem bile her an Zorkun’u özlüyorum. Yani tabir caizse insanı adeta kendine aşık eden, bağlayan son derece güzel bir yayla. Yani ne yaparsan yap, kopmak mümkün değil. Her yayla sevdalısı gibi benim de ruhum yılın 365 günü Zorkun Yaylasında” şeklinde dile getirdi.

Yine Zorkun Yaylası sakinlerinden Arıel Kitabevinin sahibi Mustafa ARI da Zorkun Yaylasının bölgemizin doğa harikası  bir yeri olduğunu belirterek: “Yaylamıza otel, hamam, çay bahçesi , otopark ve diğer eksikliklerin tamamlanması halinde Zorkun, yazlı kışlı turizme açılabilir ve bu da bölgemize ayrı bir ekonomik katkı sağlar” dedi.

HASAN KILIÇ