GÖRME ENGELLİ HALTERCİMİZ  TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Osmaniye’nin Bahçe köyünde yaşayan doğuştan görme engelli 22 yaşındaki Nuri Poyraz, köyde ailesine yardım için köy işlerinde ağırlık kaldırarak hazırlandığı Halter Turnuvası’nda Türkiye Şampiyonu oldu.

Şampiyon haltercimizi Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sedat Acar, evinde ziyaret ederek kendisini tebrik etti.
Şampiyon haltercimiz ve ailesi ile bir süre sohbet eden Acar, “Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından 3-4 Ağustos 2022 tarihlerinde Tosyalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Görme Engelliler Halter Türkiye Şampiyonası’nda +125 kiloda turnuvaya katılan 22 yaşındaki Nuri Poyraz kardeşimiz Türkiye Şampiyonu oldu. Geçtiğimiz yıl Konya’da düzenlenen şampiyonada da yine +125 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Nuri Poyraz kardeşimizi 2 yıl üst üste gelen bu başarısından dolayı tebrik ediyorum. Bundan sonraki yaşamında da başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bundan sonraki amacının mili takıma girmek olduğunu belirten Nuri Poyraz, “Ben 2 yıl öncesine kadar halter sporunu bilmiyordum. Geçen yıl Konya’da düzenlenen turnuvada 2 altın madalya kazanarak Türkiye Şampiyonu oldum. Bu yıl Osmaniye’de düzenlenen Görme Engelliler Halter Şampiyonası’nda +125 kiloda yine 2 altın madalya kazanarak Türkiye Şampiyonu oldum. Turnuvaya köyde kendi imkanlarımla hazırlandım. Ev işlerinde odun kaldırarak veya ineklerin balya yemlerini kaldırarak bu şampiyonaya hazırlandım” diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sedat Acar, kendisini misafir eden Poyraz ailesine sıcak misafirperverliklerinden dolayı da teşekkür etti.

Ali Celal KAYMAK