Gözaltına Alınan 146 Kişiden 8’i Tutuklandı

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü tarafından son bir haftada huzur ve güvenin sağlanması amacıyla kent genelinde yapılan çalışmalarda 146 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Şahıslardan 8’i adli makamlar tarafından tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre; İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kentte huzur ve güvenin devamlı hale gelmesi için son bir haftada uygulama ve operasyonlar gerçekleştirildi. Suçluları yakalama ve suçu önlemek amacıyla gerçekleştirilen operasyon ve uygulamalarda gözaltına alınan 146 şüpheli şahıstan 8’i tutuklandı.
Bu arada kent genelinde gerçekleştirilen operasyon ve uygulamalarda; 3 adet ruhsatsız tüfek, 1 adet tüfek kartuşu, 10 adet kurusıkı tabanca, 3 adet ruhsatsız tabanca, 16 adet tabanca şarjörü, 37 adet tabanca fişeği, 3 adet bıçak, 1 adet çalıntı motosiklet, 1 adet çalıntı elektrikli bisiklet, 2 adet çalıntı bisiklet, çok sayıda inşaat çivisi, 2 adet çalıntı elektrik kablosu, 1 adet çalıntı spor çantası, 250 TL Kumar parası, 33 adet uyuşturucu ve uyarıcı hap, 8,62 gr metamfetamin ile 8 adet satışa hazır kullanımda 2.80 gr eroin ele geçirildi.

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nün kentte huzur ve güvenin tesisi için çalışmaların hız kesmeden, gece ve gündüz demeden kararlılıkla devam edeceği bildirildi.

FERHAT ŞEKER