Genel

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN MESLEKİ EĞİTİM  2022 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası Etkinlikleri

2022 Avrupa Mesleki Beceriler haftası kapsamında “Mesleki Eğitim Sergisi” düzenlendi.

Osmaniye il genelinde mesleki eğitimin cazip hale getirilmesini amaçlayan ve bu noktadaki farkındalığı sağlayan etkinlikler,saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK’ın açılış konuşmasının gerçekleştirilmesi ile devam eden programda;Samet AYBABA Spor Lisesi tarafından halk oyunları, sportif gösteriler ve Abdurrahman Keskiner Güzel Sanat Lisesi tarafından da konser düzenlendi.

 İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK;” Öğrencilerimizden gelen her fikri değerlendirerek onlara projelerinde yol göstermeye ve yaptıkları çalışmaları sunmaları için ortam hazırlamaya çalıştık.

Yapılan çalışmaların Yeşil Mutabakata uygun olarak yapılması gerektiği, ayrıca dünyamıza yük olmadan sıfır atık projesi kapsamında çalışmalarımızı yapmamız gerekmektedir.

Osmaniye ilimizde resmi ve özel Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde 11.850 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir. Ayrıca Mesleki Eğitim Merkezlerin de ise 4.450 öğrencimiz eğitimlerini sürdürmektedirler. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüze bağlı Osmaniye’deki okullarımızda toplamda 16.300 öğrencimiz uygulamalı eğitime devam etmektedirler.

Değerli konuklar, öğrencilerimizin sergileyecekleri çalışmalarda emeği geçen tüm idarecilere, öğretmen arkadaşlara ve öğrencilerime teşekkürlerimi sunarken bu etkinliğin gelecek yıllar da geleneksel hale gelmesini temenni ediyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

“Güçlü Türkiye için Mesleki Eğitim” temasına vurgu yapılan etkinlikte İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK, öğrencilerle mesleki eğitimin önemine ilişkin sohbet gerçekleştirdi.

HASAN KILIÇ